Zo zápisníka mestskej polície – 41. týždeň

18. 10. 2021

Mestská polícia Trenčín riešila v minulom týždni 505 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Opitý a zranený

V stredu 13. októbra 2021 o 18:27 h prijala stála služba prostredníctvom bezplatnej linky 159 oznámenie, že na Nábrežnej ulici sa vo vchode bytového domu nachádza ležiaci muž, pravdepodobne bez domova. Podľa oznamovateľa slabo komunikoval a nechcel opustiť priestor. Vyslaná hliadka zistila, že muž nekomunikuje a preto urýchlene privolali rýchlu zdravotnú pomoc. Mestskí policajti zostali na mieste do jej príchodu a medzitým zistili totožnosť zraneného muža. Ten bol pod silným vplyvom alkoholu a pri páde si udrel hlavu. Zdravotníci ho odviezli do nemocnice na podrobnejšie vyšetrenie.

Zachránili mu život

V piatok 15. októbra 2021 o 7:47 h oslovil mestského policajta, ktorý zabezpečoval dohľad na priechode pre chodcov na Rozmarínovej ulice, pracovník spoločnosti Marius Pedersen, že v priestore verejného WC na priľahlom parkovisku sa nachádza neznámy muž. Nekomunikoval, pravdepodobne bol pod vplyvom alkoholu. Mestský policajt situáciu preveril, muža „bez domova“ sa mu nepodarilo prebudiť, preto privolal rýchlu zdravotnú pomoc. Záchranári mu zastabilizovali základné životné funkcie a previezli ho do nemocnice na ďalšie vyšetrenia.   

Mrazničku nie ku kontajnerom

Mestskí policajti v ten istý deň o 9:00 h počas hliadkovej činnosti zistili, že ku kontajnerom na HHviezdoslavovej ulici niekto vyložil priemyselnú mrazničku. Ide o elektroodpad, ktorý má byť v zmysle VZN o odpadoch umiestnený v zbernom dvore. Mestskí policajti zistili osobu, ktorá mrazničku vyložila ku kontajnerom v domnienke, že pri vývoze nadrozmerného odpadu ju odvezú. Vec doriešili pokutou a mrazničku dotyčná osoba odviezla do zberného dvora na Zlatovskej ulici.

Musel ho vyzdvihnúť otec

V sobotu 16. októbra 2021 o 23:40 h spozorovali mestskí policajti počas hliadkovej činnosti sediaceho muža pri vchode do budovy železničnej stanice. Bol pod vplyvom alkoholu. Šlo o o mladistvého, podrobili ho dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,88 mg/l. Mestskí policajti telefonicky kontaktovali jeho otca, ktorý si ho o 00:18 h prišiel osobne vyzdvihnúť. Vec bude ďalej riešiť obecný úrad.

Veľmi čudná zábava

Kamerový systém mestskej polície zaznamenal v nedeľu 17. októbra 2021 o 19:30 h skupinu 5 mladíkov, sediacich pri stolíku v átriu pod Mestskou vežou. Niekoľkí z nich na stolíku zapaľovačmi pálili škatuľky od cigariet a iné materiály. Vyslaná hliadka zistila, že štyria z nich sa snažili poškodiť stôl pomocou zapaľovača. K tomu sa aj priznali. Škody na mestskom majetku nevznikli. Vec mestská polícia doriešila blokovými pokutami.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!