Zo zápisníka mestskej polície – 39. týždeň

4. 10. 2021

Mestská polícia Trenčín riešila v minulom týždni 475 udalostí. Vyberáme aspoň niektoré z nich.

Ďalší agresor

V utorok 28. septembra 2021 o 2:41 h zaznamenal kamerový systém mestskej polície skupinu mužov pred prevádzkou Cleopatra na Palackého ulici, pričom dvaja z nich sa vzájomne fyzicky napádali a váľali sa po zemi. Vyslaná hliadka útočníka zastihla ešte na mieste činu, následne sa tam dostavila aj štátna polícia. Poškodený uviedol, že muž, ktorý ho fyzicky napadol, vyvolával konflikty v bare s ostatnými návštevníkmi, preto ho aj vyviedli z baru. Nakoľko odmietol uviesť svoju totožnosť, štátni policajti ho predviedli na Obvodné oddelenie  Policajného zboru v Trenčíne k zisteniu totožnosti. Vec zostáva v šetrení štátnej polície.

Tlieskame nálezcovi – takto by to malo byť!

V stredu 29. septembra 2021 o 10:45 h prostredníctvom bezplatnej linky 159 oznámil obyvateľ mesta, že keď prechádzal okolo bankomatu VÚB na Palackého ulici, oproti hotelu Elizabeth, našiel v bankomate zabudnutých 20 eur. Osobne ich prišiel odovzdať do sídla mestskej polície. Šlo o dve desať eurové bankovky. Kamerový záznam pomohol zistiť, že o 10.35 h bol pri bankomate muž, ktorý následne nasadol do auta s trenčianskym evidenčným číslom. Mestskí policajti ho telefonicky kontaktovali a on si ešte v ten istý deň prišiel peniaze osobne vyzdvihnúť. 

Pátrali po ňom

Stála služba mestskej polície prijala v stredu 29. septembra 2021 o 21:48 h oznámenie, že pred rodinným domom na Istebníckej ulici leží na trávniku neznámy muž s bicyklom, pravdepodobne pod vplyvom alkoholu. Vyslaná hliadka zistila, že dotyčný muž nemal pri sebe doklad totožnosti. Preverila ju v spolupráci s Policajným zborom SR, pričom zistila, že ide o osobu v pátraní. O 22:30 h sa na miesto udalosti dostavila aj štátna polícia, ktorá si muža prevzala k ďalšej služobnej činnosti. Výsledok kontroly objemu alkoholu v dychu bol 1.38 mg/l.

Našlo sa odrážadlo

V minulom týždni sa našlo v átriu pod Mestskou vežou detské odrážadlo. Aktuálne sa nachádza v budove Mestskej polície Trenčín na Hviezdovej ulici.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!