Zo zápisníka mestskej polície – 39. týždeň

29. 9. 2020

V uplynulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 888 udalostí. V prevažnej miere šlo o dopravné priestupky súvisiace s reguláciou parkovania na sídlisku Juh a Sihoť 3, 4. Tých mestská polícia zaznamenala až 613. Žiadame občanov o dodržiavanie dopravného značenia č. 277 – Parkovacia zóna, v ktorej je státie vozidiel dovolené len na vyznačených parkovacích miestach za podmienky úhrady poplatku za parkovanie, resp. s platnou parkovacou kartou. Z ďalších takmer 300 udalostí vyberáme aspoň niektoré:    

V pondelok 21. septembra o 9:19 h zatelefonoval na bezplatnú linku 159 obyvateľ Považskej ulice, že pod oknami domu, pri kontajneroch, je nahádzaný nábytok. Hliadka mestskej polície začala šetrenie vo veci skládky odpadu. Komunikovala so susedmi i správcom domu. Zistili, z ktorého bytu a kto odpad vyniesol. K vyloženiu nadrozmerného odpadu došlo v nesprávnom čase, v rozpore s platným VZN mesta Trenčín o odpadoch. Vlastníka bytu mestskí policajti telefonicky kontaktovali a po poučení uznal, že sa dopustil priestupku. Vec sa uzavrela zaplatením pokuty.

Cez linku 159 oznámil v utorok 22. septembra o 20:57 h obyvateľ Sihote, že do domu na Študentskej ulici sa dobíja neznámy muž. Muž mal zvoniť na zvonček obyvateľke domu, kričať, aby ho vpustila dnu a búchať na hlavné vchodové dvere do domu. Na miesto sa dostavila hliadka mestskej polície, ktorá mužovi za budenie verejného pohoršenia uložila blokovú pokutu. Ten potom dobrovoľne odišiel na miesto svojho trvalého pobytu.

V stredu 23. septembra 2020 o 19:50 h oslovil mestských policajtov počas ich hliadkovej činnosti na Legionárskej ulici muž, že našiel na zemi staršieho pána so silne krvácajúcou hlavou. Pán mal spadnúť z bicykla a rozbiť si hlavu. Muž ďalej povedal, že už privolal rýchlu zdravotnú pomoc. Zranený muž s mestskými policajtami komunikoval, obviazali mu krvácajúcu hlavu a kontaktovali jeho manželku. Zraneného pána odviezla sanitka do nemocnice a jeho manželka si prevzala bicykel.

Operátor Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Trenčíne požiadal v piatok 25. septembra o 16:04 h o vyslanie hliadky na cestu k OC TESCO, kde z Trenčína šlo auto, ktorého vodič dostal epileptický záchvat a zišiel na pole. Operátor žiadal o zabezpečenie miesta dopravnej nehody do príjazdu dopravnej polície. Mestskí policajti sa po príchode na miesto snažili stabilizovať zdravotný stav vodiča. Po príchode zdravotníkov, dostal odborná lekársku pomoc. Vec si v plnom rozsahu prevzala dopravná polícia. Hliadka mestskej polície zostala na mieste udalosti až do skončenie jej šetrenia.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!