Zo zápisníka mestskej polície – 39. a 40. týždeň

10. 10. 2023

Počas predchádzajúcich dvoch týždňov riešila Mestská polícia Trenčín 988 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Zakopla, spadla a zranila sa

V utorok, 26. septembra 2023, o 17:35 h spozorovali mestskí policajti počas svojej hliadkovej služby pod Mestskou vežou, na Sládkovičovej ulici, ženu, ktorá zakopla a spadla. Sťažovala sa na bolesť rebier a ťažkosti s dýchaním. Privolali rýchlu zdravotnú pomoc, do ktorej príchodu ženu stabilizovali a následne odovzdali zdravotníkom.

Tvrdil, že si ublíži

Vo štvrtok, 28. septembra 2023, o 11:37 h prijala stála služba oznámenie, že na detskom ihrisku na Západnej ulici každý deň o tom čase nepríčetne vykrikuje chlap v modrej bunde, krátkych nohaviciach a v šiltovke. Vyslaná hliadka zistila, že ide o osobu „bez domova“. Muž javil známky požitia alkoholu. Mestským policajtom opakovane tvrdil, že si siahne na život, pričom sa udieral do tváre. Privolanej rýchlej zdravotnej pomoci poskytli mestskí policajti súčinnosť pri prevoze muža do nemocnice.

Pokuta ho neminula

V ten istý deň o 22:32 h zdokumentoval kamerový systém mestskej polície skládku odpadu pri odpadkovom koši na Hviezdovej ulici, vedľa synagógy. Šetrením zistili osobu, ktorá tam komunálny odpad vyložila. Za porušenie VZN 7/2016 o odpadoch musel dotyčný zaplatiť pokutu.

Takýto odpad nepatrí do kontajnera

V piatok, 29. septembra 2023, o 09:19 h nahlásil na bezplatnú linku 159 obyvateľ sídliska Juh, že na Východnej ulici, pri miestnej prevádzke, niekto z auta vyhadzuje do nádoby na plastový odpad rôzne plastové komponenty z motorových vozidiel.

Oznamovateľ poskytol typ a EČV. Mestskí policajti lustráciou cez držiteľa vozidla zistili zodpovednú osobu. Po poučení o spôsobe nakladania s takýmto typom odpadu, ho dotyčný muž z kontajnera odstránil a odovzdal autorizovanej spoločnosti, oprávnenej nakladať s plastovým odpadom pochádzajúcim z motorových vozidiel.

Pálil medené káble

V stredu, 4. októbra 2023, o 13:45 h nahlásila na linku 159 obyvateľka Zlatovskej ulice, že v uličke okolo Medik Centra niekto poorezával stromčeky, kríky a v tom čase to tam mali páliť. Vyslaná hliadka našla na mieste muža, ktorý vypaľoval staré medené káble, pričom dochádzalo k zadymovaniu širšieho okolia. Po upozornení oheň uhasil a zaplatil pokutu.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!