Zo zápisníka mestskej polície – 38.týždeň

24. 9. 2019

V uplynulom týždni riešili trenčianski mestskí policajti 475 udalostí. Okrem iného sa zaoberali falošným synovcom, ďalšou zatúlanou turistkou, mladistvými pod vplyvom alkoholu a aj strateným dieťaťom.

Ani nie po dvoch týždňoch sa opäť zopakoval prípad, na ktorý sme upozornili aj na mestskom webe. Na tel. linku 159 zavolala pani zo Zámostia, že jej telefonoval neznámy mladý muž, ktorý sa vydával za jej synovca. Pýtal sa jej, ako sa má, čo robí a vraj ju príde navštíviť. Povedala mu, že je doma s manželom, ktorý odchádza onedlho do mesta a keď chce, môže prísť hneď. Mladý muž chcel prísť, až keď „strýko“ odíde, lebo sa s ňou potrebuje porozprávať medzi štyrmi očami. Vzápätí sa pýtal na hotovosť, ktorú má doma, lebo si od nej súrne potrebuje požičať peniaze. Rozhovor ukončili s tým, že si má prísť po peniaze. Oznamovateľka si vzápätí uvedomila, že to celé nebolo v poriadku. Stálej službe mestskej polície poskytla telefónne číslo, z ktorého jej údajný synovec telefonoval. Vzhľadom k závažnosti skutku informovala o tomto prípade Mestská polícia kolegov z Policajného zboru SR.

Do sídla Mestskej polície na Hviezdovej ulici prišla turistka z Českej republiky, ktorá bola v pomerne veľkom šoku a dezorientovaná. Stratila sa. Bola tu zo skupinou turistov na zájazde, vedela len povedať, že ostatní sú na prehliadke hradu a ona vôbec nevie, kde je.  Uviedla, že o 16:30 hod. sa majú stretnúť pri autobuse a odísť domov. Pri pátraní po zaparkovanom autobuse pomohol kamerový systém. Autobus bol na parkovisku pri železničnej stanici. Mestskí policajti tam pani odviezli a včas odovzdali vedúcej zájazdu.

Aj v ďalšom prípade zohral dôležitú úlohu kamerový systém mestskej polície. Kamery zaznamenali mladistvé osoby, ako v átriu pijú alkohol. Mestskí policajti podrobili štyroch neplnoletých ľudí dychovej skúške, dvaja z nich mali pozitívny výsledok. Plnoletá osoba, ktorá im podala alkohol a umožnila mladistvým jeho konzumáciu, dostala pokutu.

Na bezplatnú linku 159 nahlásila v čase o 19:05 hod. pani zo Soblahovskej ulice stratenú 9-ročnú dcéru. Informovala, že ich rodina sa presťahovala do Trenčína nedávno a dcéra sa v mieste bydliska ešte nevyzná. Matka poskytla stálej službe mestskej polície popis svojej dcérky. Operátor udalosť nahlásil aj na operačné stredisko štátnej polície. Do terénu boli zatiaľ vyslané všetky hliadky mestskej polície. V čase 19:25 hod. ju našli, dievčatko nemalo žiadne zranenie a mestskí policajti ho odovzdali matke.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!