Zo zápisníka mestskej polície – 38. týždeň

28. 9. 2021

V minulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 479 udalostí. Vyberáme aspoň niektoré z nich.

V stredu 22. septembra 2021 o 20:20 h spozorovali mestskí policajti počas hliadkovej činnosti v parku gen. M. R. Štefánika skupinku 8 mladíkov, očividne cudzincov, ktorí šli po koľajisku v smere ku železničnej stanici. Hliadka ich chcela na stanici upozorniť na zákaz pohybu po koľajisku, no tí sa snažili utiecť. Preto vzniklo podozrenie na nelegálne prekročenie hranice. Hliadka mladých mužov zastavila na konci nástupišťa. Zistili, že ide o občanov Afganistanu. Na miesto privolali štátnu políciu, ktorá si celú vec prevzala v plnom rozsahu.

V nedeľu 26. septembra 2021 o 13:33 h prijala stála služba mestskej polície oznámenie, že pod starým cestným mostom si rozložila „ležovisko“ asi bezdomovkyňa a okolo chodí množstvo ľudí a aj deti do školy. Vyslaná hliadka zistila, že pod mostom táto osoba „bez domova“ prespáva dlhší čas. Mestskí policajti jej vysvetlili, že tam nemôže zostať a že odpadky a aj iné nanosené veci si musí zobrať a z miesta odísť. Žena to vzala na vedomie a prisľúbila priestor v najkratšom čase opustiť. 

V ten istý deň o 18:55 h sa do budovy mestskej polície na Hviezdovej ulici dostavil muž, ktorý oznámil krádež kolobežky čiernej farby. Ku krádeži malo dôjsť okolo 18:30 h v priestoroch átria pod Mestskou vežou, kde si ju nechal voľne a bez dozoru odloženú pri stĺpe verejného osvetlenia. Pri odchode z átria si chcel kolobežku zobrať, no už tam nebola. Kamerový systém mestskej polície ukázal skupinku mladistvých, z ktorých jeden kolobežku zobral a spoločne s kamarátmi odišiel cez Mierové námestie do podchodu na Hasičskej ulici. Mestská polícia začala šetrenie vo veci podozrenia zo spáchania priestupku proti majetku. 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!