Zo zápisníka mestskej polície – 36. týždeň

9. 9. 2019

V minulom týždni riešila Mestská polícia v Trenčíne 407 udalostí. Pri niektorých z nich šlo i o život.

Vo štvrtok 5. septembra 2019 kontaktovala stálu službu mestskej polície žena, ktorá sa obávala o svoju mamu. Tá mala byť vo svojom byte, no nevedela sa s ňou spojiť. Bála sa, či nie je zranená alebo v bezvedomí. Oznamovateľka má trvalý pobyt v Českej republike, mamu navštevuje. Uviedla, že sa o ňu obáva najmä preto, že veľmi ťažko chodí a v minulosti už viackrát odpadla a stratila vedomie. Hliadka mestskej polície sa dostavila na adresu, ktorú žena uviedla. Byt bol zatvorený, na opakované klopanie ani volanie nikto nereagoval. Susedia uviedli, že pani naposledy videli sedieť pred svojim bytom. Vtedy im povedala, že spadla, ale nevedeli sa vyjadriť, či bola aj zranená. Mestská polícia kontaktovala jej brata, ktorý žije v Trenčíne, no v tom čase bol v Bratislave. Vzhľadom k  dôvodnej obave, že je v ohrození života alebo je vážne ohrozené jej zdravie, privolali mestskí policajti hasičov i zdravotníkov. Veliteľ hasičov otvoril byt a mestskí policajti spolu s nezúčastnenou osobou prehľadali byt. Jej mamu našli ležať vedľa postele, nemohla vstať. Podľa jej slov tam takto ležala už od skorého rána, teda takmer 6 hodín. Zdravotníci jej poskytli prvú pomoc a previezli ju do nemocnice. Hasiči opravili dvere bytu tak, že sa dali opäť zamknúť a mestskí policajti ich zapečatili papierovou páskou. Kľúče po dohovore s majiteľkou bytu zostali v úschove mestskej polície, kde si ich prevzal jej brat.

Na bezplatnú linku 159 zavolal prevádzkar z hotela v centre mesta a nahlásil, že dvaja ubytovaní hostia z Francúzska odišli bez zaplatenia. Oznamovateľ ich sledoval smerom na Sihoť. Hliadka mestskej polície dvojicu Francúzov zastavila na Ulici M. Rázusa. Nakoľko dlžná suma za ubytovanie a konzumné presahovala 266 eur, vec prevzala na ďalšie riešenie štátna polícia.

Počas kontroly verejného poriadku v centre mesta našla hliadka mestskej polície na lavičke na Hviezdoslavovej ulici muža, ktorý mal zimnicu a triasol sa na celom tele. Uviedol, že bol dva dni predtým prepustený z nemocnice. Mestskí policajti ho prikryli izotermickou fóliou a privolali rýchlu zdravotnú pomoc. Sanitka muža odviezla na ošetrenie do nemocnice.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!