Zo zápisníka mestskej polície – 35. až 36. týždeň

13. 9. 2023

Počas uplynulých dvoch týždňov preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 639 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Skládka nebezpečného odpadu

Vo štvrtok 31. augusta 2023 o 9:56 h prijala stála služba oznámenie, že v katastrálnom území Orechové, na prístupovej ceste na Vinohrady za diaľničným mostom, sa nachádza nepovolená skládka odpadu. Vyslaná hliadka zistila, že ide o skládku pozostávajúcu z azbestovej strešnej krytiny. Vec si prevzal na riešenie v zmysle zákona o odpadoch Okresný úrad Trenčín, ktorý začal konanie na zistenie pôvodcu skládky.   

Ďalší opitý mladistvý

Mestskí policajti spozorovali v posledný augustový deň o 20.58 h osobu konzumujúcu alkoholický nápoj pri lavičke pred synagógou. Došlo k podozreniu zo spáchania priestupku proti verejnému poriadku. Táto osoba s hliadkou mestskej polície nespolupracovala a ani po viacnásobných výzvach, aby predložila doklad totožnosti, nereagovala. O 21.06 h ju teda predviedli na oddelenie Mestskej polície na Hviezdovej ulici za účelom zistenia jej totožnosti. Vzhľadom k tomu, že šlo o maloletú osobu, mestská polícia kontaktovala jej rodičov. Počas ich prítomnosti vykonali u mladíka dychovú skúšku s výsledkom 0,85 mg/l. Po ukončení všetkých úkonov a po poučení zákonných zástupcov mladistvý za prítomnosti rodičov opustil oddelenie mestskej polície.

Zranený cyklista

Vo štvrtok 7. septembra 2023 o 18:00 h spozorovali mestskí policajti počas hliadkovej činnosti zraneného cyklistu na Mládežníckej ulici pri mestskej športovej hale. Mal zakrvácanú tvár a ležal na zemi, kde sa nachádzali dvaja občania, ktorí videli ako k incidentu došlo. Muž šiel bicyklom a z cesty vyšiel na chodník, aby obišiel spomaľovací pás, pričom narazil hlavou a svojím telom do zvislého dopravného značenia. Značenie si, podľa jeho slov, nevšimol, lebo mu svietilo slnko do očí. Zranenému mužovi poskytli mestskí policajti prvú pomoc a privolali aj rýchlu zdravotnú pomoc. Sanitkou ho potom previezli na ďalšie vyšetrenia do nemocnice. Bicykel bol uschovaný v budove mestskej polície na Hviezdovej ulici až do chvíle, kým ho neprišiel prevziať syn zraneného muža.

Sprevádzala ho hlasná hudba

V ten istý deň zaznamenala stála služba mestskej polície o 22:57 h rušenie nočného kľudu hlasnou hudbou. Kamerový systém zaznamenal mladíka, ktorý za sebou ťahal music box na kolieskach. Mestskí policajti ho oslovili na Ulici Kniežaťa Pribinu. Lustráciou zistili jeho totožnosť a za priestupok mu udelili pokutu.

Ležala opitá na zemi

V sobotu 9. septembra 2023 o 00:25 h prišiel do budovy mestskej polície na Hviezdovej ulici mladý muž, ktorý nahlásil, že na Palackého ulici pred školou je na zemi neznáme dievča buď pod vplyvom alkoholu alebo nejakých omamných látok. Vyslaná hliadka našla vo vchode do areálu Piaristického gymnázia Jozefa Braneckého ležať mladé dievča, silno pod vplyvom alkoholu. Len ťažko komunikovalo. Hliadka privolala rýchlu zdravotnú pomoc, pričom tesne po ich príchode sa o 00:47 h na miesto dostavili aj obaja rodičia mladistvej.

Diviaky v átriu

V nedeľu 10. septembra 2023 krátko pred polnocou spozoroval cez kamerový systém operátor stálej služby v Átriu pod Mestskou vežou dve divé prasiatka, ktoré tam prišli od lesoparku Brezina. Skôr, ako na miesto vyslal hliadku, boli diviaky vyplašené prichádzajúcim občanom a odbehli späť do lesa.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!