Zo zápisníka mestskej polície – 33. týždeň

19. 8. 2019

Mestskí policajti riešili v Trenčíne počas minulého týždňa 306 udalostí. Okrem iného aj chorú líšku, príliš hlasný televízor, krádež kabelky, či horiace oblečenie.

Na bezplatné číslo 159 zatelefonovala poštová doručovateľka, že na Kubranskej ulici je za zaparkovaným autom líška, ktorá vyzerá byť ospalá a nie je vôbec plachá. Hliadka mestskej polície kontaktovala poľovného hospodára Združenia vlastníkov poľovných pozemkov Opatová. Kvôli bezpečnosti obyvateľov zostala hliadka na mieste až do príchodu poľovníka. Ten potvrdil, že líška je chorá, no besnotu vylúčil.

Operátor mestskej polície prijal oznámenie o rušení nočného kľudu zapnutou televíziou v bytovke na Východnej ulici. Mestskí policajti prišli na uvedenú adresu, kde už na chodbe počuli hlasné zvuky z televízora. Až po opakovaných zvoneniach majiteľ bytu otvoril dvere. Vzhľadom k tomu, že v tomto prípade šlo o opakované rušenie nočného kľudu, mestská polícia  vec doriešila pokutou.

Do sídla mestskej polície na Hviezdovej ulici prišla obyvateľka Trenčína a oznámila, že jej v OD Prior v predajni potravín neznáma osoba odcudzila z nákupného košíka kabelku s osobnými dokladmi, platobnými kartami, kľúčmi od bytu a finančnou hotovosťou. Krádeže sa mala dopustiť mladá žena, možno dievča s čiernymi dlhými vlasmi. Oblečené mala mať krátke čierne nohavice. Vzhľadom na povahu a závažnosť skutku odovzdala mestská polícia vec na riešenie štátnej polícii. 

Prostredníctvom telefónneho čísla 159 oznámil občan mesta, že pri mestskom hospodárstve, v blízkosti sociálneho šatníka niekto spaľuje pravdepodobne pneumatiku. Hliadka mestskej polície zistila, že nehorí pneumatika, ale odevné zvršky a kartóny, zrejme zo sociálneho šatníka. Pred jeho dverami boli totiž poukladané krabice s časťami odevov. Oheň bol pôvodne založený na nákladnej rampe pod prístreškom, o čom svedčila horúca a od dymu ušpinená stena. V blízkosti na zemi spal bezdomovec. Po prebudení tvrdil, že on oheň nezaložil, ale hasil a zhodil ho z nákladovej rampy do priestoru pred šatník. Mestskí policajti privolali hasičov, ktorí požiar dohasili a skontrolovali budovu a okolie.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!