Zo zápisníka mestskej polície – 32. týždeň

10. 8. 2020

Mestská polícia Trenčín preverovala a riešila v minulom týždni 418 udalostí. Napríklad aj 15-ročné opité dievča, opustený horský bicykel či zraneného cyklistu.

V stredu 5. augusta 2020 krátko po 6:30 h oznámil na linku 159 vodič TAXI služby, že pred vchodom do budovy železničnej stanice sa nachádza bezdomovkyňa, ktorá je agresívna a verbálne napáda okoloidúcich občanov. Prítomní ľudia to vyslanej hliadke MsP na mieste potvrdili. Po zistení totožnosti policajti ženu, toho času bez domova, doriešili napomenutím, pričom žena dobrovoľne opustila miesto.

V ten istý deň oznámil občan, že pri motoreste Žemberov dom na Ulici gen. M. R. Štefánika je už približne týždeň odstavený neuzamknutý chlapčenský horský bicykel. Oznamovateľ z obavy pred krádežou vec odovzdal hliadke mestskej polície. Bicykel bude následne odovzdaný na príslušný Okresný úrad Trenčín ako nájdená vec. Majiteľ bicykla sa môže informovať na MsP Trenčín alebo priamo na okresnom úrade.

V piatok 7. augusta 2020 v čase o 17:38 h prijali mestskí policajti na linke 159 telefonát s informáciou o ležiacom cyklistovi v podjazde z ulice Pred poľom smerom na Sihoť, priamo pod viaduktom v hornej časti. Vyslaná hliadka našla na mieste muža, ktorý sa sťažoval na bolesť v oblasti rebier. Privolaná sanitka RZP muža previezla na ošetrenie do trenčianskej nemocnice. Mužov bicykel prevzal jeho kamarát.

Počas piatkovej kontroly verejného poriadku v čase o 20:30 h našla hliadka MsP v Zátoke pokoja ležiacu ženu, zjavne pod vplyvom alkoholu. Ťažko komunikovala a nevedela sa postaviť. Hliadka po overení totožnosti zistila, že ide o mladistvú osobu vo veku 15 rokov. Bola natoľko pod vplyvom alkoholu, že nebolo možné vykonať dychovú skúšku na prítomnosť alkoholu. Policajti privolali RZP a telefonicky sa spojili s matkou dievčaťa. V krátkom čase prišla na miesto a po konzultácii s posádkou RZP si dcéru odviezla domov. Vec bude oznámená na príslušný obecný úrad.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!