Zo zápisníka mestskej polície – 31. týždeň

3. 8. 2020

Mestská polícia Trenčín riešila v minulom týždni 407 udalostí. Okrem iného zhorené kontajnery, muža, po ktorom bolo vyhlásené pátranie a znovu i ľudí pod vplyvom alkoholu.

V utorok 28. júla 2020 krátko po polnoci požiadal operátor Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne o súčinnosť pri výjazde k požiaru kontajnera na ul. kpt. Nálepku. Na miesto boli vyslané hliadky mestskej polície, ktoré zistili, že zhoreli dva plastové kontajnery na zber plastov a kovov. Pôvodcu požiaru sa v tom čase nepodarilo zistiť. Vzhľadom k výške spôsobenej škody si celú vec ako prečin poškodzovania cudzej veci prevzala na ďalšie riešenie štátna polícia.

Hliadka mestskej polície spozorovala v noci 28. júla o 00.24 h na Študentskej ulici muža, ako močí pri múre Obchodnej akadémie. Muž uviedol, že nemá pri sebe žiadny doklad, ktorým by vedel preukázať svoju totožnosť. Poskytol však hliadke potrebnú súčinnosť. Pri overovaní správnosti údajov, ktoré uviedol, zistil operátor Obvodného oddelenia Policajného zboru SR, že po tomto mužovi je vyhlásené pátranie pre nenastúpenie do výkonu trestu odňatia slobody. Hliadka mestskej polície pri ňom zostala až do príchodu hliadky, ktorá ho obmedzila na osobnej slobode a previezla na Obvodné oddelenie PZ SR k ďalším úkonom.

Vo štvrtok 30. júla 2020 o 21.29 h prijala mestská polícia prostredníctvom bezplatnej linky 159 podnet, že na Javorinskej ulici na Novinách leží na zemi neznámy muž. Vyslaná hliadka zistila, že ide o muža, ktorý bol silne pod vplyvom alkoholu, nezranený. Hliadka sa skontaktovala s jeho spolubývajúcim, ktorý prišiel na miesto a odviedol ho domov. Mestská polícia muža na nasledujúci deň riešila za budenie verejného pohoršenia.

V piatok 31. júla 2020 o 19.33 h prijala mestská polícia oznámenie, že na autobusovej zastávke na Hasičskej ulici v smere z mesta sa nachádza muž pod vplyvom alkoholu a zastávku rozbíja. Hliadka mestskej polície zistila, že k žiadnemu poškodeniu autobusovej zastávky nedošlo, no muž svojím konaním vzbudzoval verejné pohoršenie. Situáciu mestskí policajti doriešili v zmysle zákona a muž následne odišiel domov.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!