Zo zápisníka mestskej polície – 30. týždeň

2. 8. 2022

V období od 25. do 31. júla 2022 preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín celkovo 436 udalostí. Niekoľko z nich vyberáme.

Vo štvrtok 28. 7. krátko pred polnocou prijala stála služba oznámenie o hlučnej skupine popíjajúcich mladistvých v altánku na detskom ihrisku na ulici Pred poľom. Vyslaná hliadka MsP našla na mieste troch mladíkov, ktorí sa hlučne správali. Policajti ich podrobili dychovej skúške, ktorá mala pozitívny výsledok u jedného z dvoch mladistvých – porušenie zákazu konzumácie alkoholických nápojov bude nahlásené na príslušný obecný úrad. Tretí z mužov bol vo veku 19 rokov, hliadka ho vyriešila blokovou pokutou za konzumáciu alkoholického nápoja na verejnom priestranstve, ktorá je v rozpore s VZN  mesta Trenčín č. 11/2018.

V sobotu 30. 7. po štvrtej hodine ráno zaznamenal kamerový systém na Palackého ulici skupinu mužov, ktorí sa voči sebe agresívne správali, čo vyústilo do hromadnej „ruvačky“. Útoky sa začali pri budove VÚB a preniesli sa až pred Zlatú Fatimu. Ďalšiemu fyzickému napádaniu osôb zabránili až vyslané hliadky mestskej polície. Následne policajti zistili, že sú tam zranené osoby, jedna vážnejšie v oblasti hlavy. Preto požiadali stálu službu o privolanie RZP a tiež hliadky Policajného zboru SR, ktorá začala vec riešiť ako podozrenie zo spáchania prečinu výtržníctva. Mestskí policajti ešte asistovali pri prevoze zranenej osoby do Fakultnej nemocnice v Trenčíne.

V ten istý deň o 6.25 h prišiel na stálu službu MsP oznámiť občan krádež svojho bicykla. Odložil si ho v Átriu na Sládkovičovej ulici. Policajti na základe kamerových záznamov videli, kto bicykel odcudzil a muža šetrením a na základe miestnej znalosti našli. Bicykel im dobrovoľne vydal. Policajti ho za priestupok proti majetku doriešili v blokovom konaní a bicykel odovzdali nasledujúci deň šťastnému majiteľovi.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!