Zo zápisníka mestskej polície – 3. týždeň

24. 1. 2023

V minulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 502 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Po vytriezvení ho čakala pokuta

V pondelok 16. januára 2023 o 13:27 h oznámili prostredníctvom bezplatnej linky 159 obyvatelia mesta, že na Gagarinovej ulici našli ležať na zemi muža pod vplyvom alkoholu. Uviedli, že ho posadili na stoličku pri miestnom podniku. Vyslaná hliadka našla muža ležať pri kontajneroch, pokúšal sa neúspešne postaviť. Jeden z členov hliadky zostal pri ňom a druhý informoval príbuzných v mieste jeho bydliska. Tí zabezpečili jeho prevoz domov. Za priestupok proti verejnému poriadku musel muž po vytriezvení, na druhý deň zaplatiť pokutu.

Zablokoval ulicu, požiadal o pomoc

V stredu 18. januára 2023 o 9:33 h požiadal mestskú políciu o pomoc vodič, ktorému sa počas prejazdu Palackého ulicou pokazilo auto a blokovalo cestu na ulici. Vyslaná hliadka riadila premávku až do naloženia a odstránenia pokazeného auta odťahovou službou.  

Poskytli mu bezodkladnú prvú pomoc

Vo štvrtok 19. januára 2023 o 13:15 h zaevidovala mestská polícia podnet na neprispôsobivé osoby bez domova, ktorí robili neporiadok, vulgárne sa vyjadrovali a pili alkohol na verejnosti v priestoroch OC Družba. Po príchode mestských policajtov na miesto dostala jedna z prítomných osôb epileptický záchvat. Hliadka mužovi poskytla bezodkladnú prvú pomoc a zotrvala na mieste do príchodu rýchlej zdravotnej pomoci. Mestskí policajti pomohli záchranárom pri naložení muža do sanitky, ktorou ho previezli do nemocnice.

Robil neporiadok a zapaľoval oheň v átriu

V piatok 20. januára 2023 o 23:27 h zaznamenal kamerový systém mestskej polície tri osoby ako zapaľujú oheň na pódiu v átriu na Sládkovičovej ulici.

Vyslaná hliadka doriešila konkrétneho mladíka za znečistenie verejného priestranstva, zapálenie papierových servítkov a odhodenie odpadkov doriešila blokovou pokutou. K poškodeniu mobiliáru mesta nedošlo.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!