Zo zápisníka mestskej polície – 29. týždeň

26. 7. 2022

V minulom týždni Mestská polícia Trenčín preverovala a riešila 374 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Opitý ležal na pódiu

V stredu 20. júla 2022 o 17:17 h nahlásil na bezplatnú linku 159 pracovník prevádzky Kebabizňa na Sládkovičovej ulici, že v átriu sedí na stoličke nejaký muž, ktorý má stiahnuté nohavice a vyzerá akoby išiel vykonať “potrebu”. Vyslaná hliadka našla muža ležať na pódiu. Až na opakované výzvy sa posadil na stoličku. Pri zisťovaní totožnosti nespolupracoval a pokúsil sa fyzicky napadnúť člena hliadky. Preto boli voči mužovi použité donucovacie prostriedky – hmaty, chvaty a putá. V spolupráci so štátnou políciou sa podarilo preukázať jeho totožnosť. Vzhľadom k tomu, že muž bol zjavne pod vplyvom alkoholu, prípadne iných návykových látok a nekomunikoval, za asistencie hliadky mestskej polície ho rýchla zdravotná služba previezla do nemocnice.

Toto sa nedá pochopiť!

V ten istý deň o 21:08 h prijala stála služba mestskej polície oznámenie, že na Komenského ulici za Akadémiou vzdelávania niekto vysypal z nákladného vozidla rozličný odpad na cestu a odišiel preč. Nič bližšie nevedel oznamovateľ uviesť.

Vyslaná hliadka potvrdila založenie nepovolenej skládky. Kamerový záznam ukázal, ako biela dodávka valník IVECO šlo zo Zámostia na Sihoť. O 21:56 h sa ozval obyvateľ Komenského ulice, že celý incident má natočený na kamere v jeho aute a záznam poskytne mestskej polícii. Veľmi rýchlo tak bolo známe EČV vozidla. Ďalším šetrením sa podarilo zistiť osobu, ktorá tam odpad vysypala. Muž sa k založeniu skládky priznal. Vzhľadom k tomu, že skládku dobrovoľne neodstránil, nasledujúci deň ju upratalo mesto. Priestupok v zmysle zákona o odpadoch bude riešiť Mestský úrad Trenčín. 

Vzala neuzamknutý bicykel

V sobotu 23. júla 2022 o 4:43 h došlo na Mierovom námestí ku krádeži pánskeho bicykla, ktorý bol neuzamknutý v stojane na bicykle pred redakciou Trenčiansky terajšok. Šlo o čierny bicykel zn. Author Respect.

Na kamerovom zázname je vidno ženu, ktorá bicykel zobrala a odišla smerom na Piaristickú ulicu, kde sa stratila z dohľadu kamier. Mestská polícia v tejto veci objasňuje priestupok proti majetku, kde bola krádežou spôsobená škoda 100 eur.

Útok v centre mesta

Kamerový záznam mestskej polície zaznamenal v nedeľu 24. júla 2022 o 00.59 h vzájomné fyzické napádanie viacerých ľudí na Mierovom námestí. Vyslané hliadky mestskej polície zistili, že k napadnutiu došlo medzi troma mužmi. Podľa výpovede svedkov mal útočník najskôr verbálne a potom aj fyzicky napadnúť dvoch mužov a vyhrážať sa im zabitím. Jeden z poškodených utrpel drobné poranenie, no lekárske ošetrenie odmietol. Na miesto sa dostavili aj hliadky štátnej polície, ktoré si vec prevzali. Útočníka predviedli na ich oddelenie z dôvodu podozrenia zo spáchania prečinu výtržníctva.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!