Zo zápisníka mestskej polície – 28. týždeň

19. 7. 2021

V minulom týždni riešila Mestská polícia Trenčín 344 udalostí. Vyberáme aspoň niektoré z nich.

Vyhodili to na ulicu

V pondelok 12. júla 2021 o 9:07 h zistili mestskí policajti počas hliadkovej činnosti skládku odpadu v areáli obytných buniek na ulici Kasárenská 5A. Skládku tvoril poškodený nábytok, domáce elektrospotrebiče a časti motorových vozidiel. Šetrenie ukázalo, že väčšiu časť plastov z vozidiel tam vyhodili obyvatelia uvedenej ulice, ktorí sa ku skutku priznali. Veci naložili do auta a odviezli do firmy, ktorá zabezpečuje zber odpadu. Za tento priestupok museli však zaplatiť pokutu.

Odmietla hospitalizáciu

Stála služba mestskej polície v ten istý deň o 23:35 h prijala oznámenie, že na Opatovskej ulici v priestore chodníka pri kríkoch spadla na zem neznáma žena a zostala tam ležať. Vyslaná hliadka našla opísanom mieste na zemi sedieť ženu, ktorá mala údajne opakovane spadnúť hlavou na chodník. Mestskí policajti privolali rýchlu zdravotnú pomoc. Vzhľadom k tomu, že žena sa počas ošetrovania správala k zdravotníkom agresívne a vulgárne im nadávala, vykonala hliadka mestskej polície asistenciu pri jej prevoze do nemocnice. Tam zranená žena odmietla hospitalizáciu, podpísala reverz a o 1:45 h opustila areál nemocnice.

Nočný spev a hra na harmonike

V piatok 16. júla 2021 o 23:14 h oznámila obyvateľka Sihote rušenie nočného kľudu spevom a hrou na harmonike. Hluk sa mal šíriť z jednej z prevádzok na Opatovskej ulici. Vyslaná hliadka sa skontaktovala so zodpovednou osobou, ktorá – okrem zaplatenia pokuty – zabezpečila uzatvorenie terasy. 

Opité dievča skončilo v nemocnici    

Operátor Obvodného oddelenia Policajného zboru SR v Trenčíne v sobotu 17. júla 2021 o 00:52 h požiadal stálu službu mestskej polície o asistenciu výjazdu rýchlej zdravotnej pomoci do prevádzky ELEMENTS na Palackého ulici pre  intoxikáciu dievčaťa. Vyslaná hliadka po príchode na miesto vykonala asistenciu už na mieste sa nachádzajúcim zdravotníkom. Šlo o mladistvé dievča, ktoré tam – podľa vyjadrení svedkov – konzumovalo alkohol. Od jej kamarátky získali mestskí policajti kontakt na matku dievčaťa, ktorú informovali o prevoze jej dcéry na Pediatrickú kliniku Fakultnej nemocnice Trenčín.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!