Zo zápisníka mestskej polície – 27. týždeň

12. 7. 2021

Mestská polícia Trenčín v minulom týždni preverovala a riešila 411 udalostí. Okrem iných aj tieto:

Opití tínedžeri

Vo štvrtok 8.júla 2021 o 21:26 h zaznamenal kamerový systém v priestore átria pod Mestskou vežou pri pódiu skupinu siedmych tínedžerov, z nich niektorí konzumovali neznámy druh alkoholického nápoja a zapíjali ho minerálkou. Vyslaná hliadka podrobila mladistvé osoby dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu. V troch prípadoch bol výsledok dychovej skúšky pozitívny. Za porušenie zákazu konzumácie alkoholických nápojov maloletými a mladistvými osobami oznámili mestskí policajti, v zmysle zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov, celú vec príslušnému obecnému úradu. 

Nahý a zranený

Obyvateľka mesta oznámila v piatok 9. júla 2021 o 11:17 h  prostredníctvom bezplatnej linky 159, že vidí zo svojho balkóna na Východnej ulici nejakú osobu ako sedí nahá a od krvi na zemi. Vyslaná hliadka našla nahého muža sedieť v kríkovom poraste na zatrávnenej ploche. Mal početné rezné rany po celom tele. Mestskí policajti okamžite privolali rýchlu zdravotnú pomoc. Do jej príchodu muža udržiavali pri vedomí a poskytli mu prvá pomoc. Muž uviedol, že malo dôjsť k nejakému zápasu medzi viacerými osobami, no svoje tvrdenie často menil, nakoľko bol v šoku. Vo vchode najbližšieho domu sa nenachádzala žiadna osoba. Na 6. poschodí boli otvorené vchodové dvere do bytu a na zemi veľké množstvo krvi. Na výzvu, či sa nachádza niekto v byte, nikto nereagoval. Na miesto sa dostavila i hliadka štátnej polície, ktorá zistila, že v byte sa žiadna osoba nenachádza. O 11:50 h pomohli mestskí policajti naložiť zraneného muža do sanitky. Vec vyšetruje Policajný zbor SR v Trenčíne.

Obťažovali dievčatá

V piatok 9. júla 2021 o 20:55 h počas hliadkovej činnosti a kontroly verejného poriadku v Parku gen. M. R. Štefánika pristavili mestských policajtov okoloidúce dievčatá, ktoré ich upozornili na nemiestne poznámky skupinky neznámych mladíkov. Dvaja z nich ich mali nemiestnym spôsobom obťažovať. Oboch mestská polícia pomocou kamerového systému dohľadala na Palackého ulici a doriešila ich za priestupok proti občianskemu spolunažívaniu pokutou.

Obyvatelia chytili zlodejov

Na bezplatnú telefonickú linku 159 zatelefonoval v sobotu 10. júla 2021 o 11:39 h obyvateľ Inoveckej ulice a požiadal o okamžité vyslanie hliadky, nakoľko tam mali zadržaného zlodeja, ktorý sa pokúsil odcudziť veci z bicyklov. Vyslané hliadky po príchode na miesto našli dve osoby ako „zápasia“ so zlodejom, ktorý sa snažil aktívne ujsť. Nakoľko bol muž podozrivý z krádeže, hliadka po márnej výzve, aby upustil od protiprávneho konania, použila na zabránenie úteku z miesta činu donucovacie prostriedky – hmaty a chvaty. Pri zákroku nedošlo k zraneniu páchateľa. Stála služba nahlásila udalosť na linku 158 a požiadala o vyslanie hliadky štátnej polície k zadržanej osobe podozrivej z trestného činu krádeže súčastí z uzamknutých bicyklov. Šlo o dve sedačky, pedále, objímky a ďalšie možné veci nakoľko jedna osoba, s ktorou kradol, stihla ujsť ešte pred príchodom hliadky mestskej polície.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!