Zo zápisníka mestskej polície – 27. a 28. týždeň

17. 7. 2023

V období od 3. do 16. júla 2023 preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín celkom 1017 udalostí. Z nich vyberáme aspoň zopár.

Stála služba prijala v pondelok 10. 7. 2023 v čase o 02:46 h oznámenie, že na terase prevádzky na Ulici I. Krasku sa nachádzajú návštevníci a hlasná hudba ruší nočný pokoj. Vyslaná hliadka na mieste ľudí upozornila na dodržiavanie nočného pokoja a návštevníci sa ihneď presunuli do vnútorných priestorov prevádzky. Zodpovednej osobe bola uložená bloková pokuta.

V ten istý deň večer krátko pred 20. hodinou bolo hlučno aj na Ulici Ľ. Stárka v časti Lužného lesa. Podľa nahlásenia na linku 159 tam mala byť skupina osôb. Z miesta bolo vidno stúpať dym, ako keby dochádzalo k vypaľovaniu káblov. Policajná hliadka na mieste udalosti našla horiaci oheň a pri ňom muža, ktorý jej povedal, že si chcel opiecť špekáčiky. Hliadka ho poučila o tom, že sa nachádza v chránenej oblasti Lužný les a v zmysle VZN mesta Trenčín č. 9/2021 je zakázané v danej lokalite zakladať oheň. Musel byť teda neodkladne uhasený.

Na Východnej ulici spozorovala hliadka mestskej polície v stredu 12. 7. asi hodinu po poludní netypicky odstavené motorové vozidlo, ďaleko od krajnice, mierne šikmo a v protismere. Policajti kontaktovali a privolali vodičku, ktorá nevedela si vysvetliť, ako sa tam auto dostalo, lebo ho zaparkovala na náprotivnej strane cesty. Okoloidúci muži uviedli, že vozidlo sa samovoľne pohlo z parkovacieho miesta do stredu cesty a zotrvačnosťou prešlo až do protismeru. Oni potom podložili pod zadné koleso kameň, aby nezacúvalo späť do stredu cesty. Vodička bola hliadkou MsP poučená o povinnostiach vodiča týkajúcich sa zabezpečenia vozidla voči samovoľnému pohybu.

auto v strede cesty

Obyvateľ Slnečného námestia nahlásil v piatok 14. júla popoludní na linku 159, že  má na záhrade zranenú srnku. Policajti na mieste zistili, že srnka nevie sama zo záhrady odísť a zavolali poľovníka z Poľovného združenia Soblahov, ktorý srnku zobral a vypustil do lesa.

srnka

Krátko po polnoci zo soboty na nedeľu 16. 7. oznámil muž na linku 159, že na Študentskej ulici v okolí univerzity dochádza k rušenou nočného pokoja hlukom z neďalekej diskotéky. DJ mal povzbudzovať zúčastnených k ešte hlasnejším prejavom. Muž nevedel presne určiť, odkiaľ sa hluk šíri. Vyslaní policajti zistili, že ide prevádzku v centre mesta. Kontaktovali zodpovednú osobu, uviedla, že zabezpečí zníženie hlasitosti. Nakoľko sa ale sťažnosti na hluk opakovali aj po upozornení, hliadka sa opäť skontaktovala so zodpovednou osobou, za rušenie nočného pokoja vystavila blokovú pokutu a hudba bola následne stíšená.  

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!