Zo zápisníka mestskej polície – 26. týždeň

1. 7. 2019

Hľadaná osoba, stratené dieťa, vyčerpaná mladá žena, požiar i bitka… Prečítajte si aspoň niekoľko prípadov, ktorými sa minulý týždeň zaoberali mestskí policajti v našom meste.

Na bezplatnú linku 159 nahlásil prevádzkar hotela Elizabeth, že pri bývalom vchode do hotela je na zemi skrútený neznámy muž. Po príchode hliadky mestskej polície sa muž zobudil, sám sa postavil a začal komunikovať. Zranený nebol, lekárske vyšetrenie odmietol. Uvádzal o sebe nepravdivé údaje, vymyslel si dáta neexistujúceho muža a nechcel spolupracovať. Preto ho mestskí policajti previezli na oddelenie policajného zboru. Pri zisťovaní totožnosti sa ukázalo, že ide o hľadanú osobu v pátraní, ktorá mala nastúpiť do výkon trestu odňatia slobody. Vec prevzal na doriešenie Policajný zbor SR.

Mestský policajt, ktorý mal službu pri kamerovom systéme, spozoroval na lavičke v átriu spiacu mladú ženu v polosede. Žena mala pri sebe plne vybavený horský bicykel a tablet. Aby nedošlo ku krádeži jej vecí a zároveň, aby bola mladej žene privolaná prípadná zdravotná pomoc, šla na miesto hliadka mestskej polície. Po jej príchode sa žena prebrala, poďakovala sa za starostlivosť a uviedla, že bola len predchádzajúcim bicyklovaním a teplom vyčerpaná, ale nemá žiadny zdravotný problém.

Na linke 159 nahlásila obsluha z pubu na Mládežníckej ulici, že pred prevádzkou sa bijú dvaja chlapci. Mestskí policajti, po príchode na miesto nahlásenej udalosti, zistili, že jedna z osôb obťažovala čašníčku. To sa nepáčilo jej priateľovi, a tak došlo medzi nimi k roztržke, pri ktorej nebol nikto zranený. Konanie oboch mladých mužov doriešili v zmysle zákona.

Pri hliadkovej činnosti spozorovali trenčianski mestskí policajti dym, ktorý vychádzal z pivničných priestorov hotela Magnus. Hliadka ihneď zistila, že hasičov už volal pracovník SBS. Ubytovaní hostia hotela a personál boli evakuovaní. Mestskí policajti asistovali hasičom pri zabezpečovaní okolia. Požiar lokalizovali v práčovni hotela, kde horelo prádlo. Pri zásahu hasiči vyniesli aj plynové fľaše, ktoré sa v blízkosti ohniska nachádzali. K zraneniu osôb nedošlo.

Na linku 159 nahlásil operačný Krajského riaditeľstva PZ Trenčín, že asi tri a pol ročný chlapec sa stratil rodičom na Sihoti, na ul. I. Krasku. O udalosti mali okamžite informácie všetky hliadky mestskej polície. Tie sa presunuli do spomínanej lokality, kde spoločne s jedným rodičom a štátnymi policajtmi dieťa hľadali. Po približne 20 minútach chlapčeka našli a odovzdali jeho zákonnému zástupcovi.

Počas 26. týždňa riešila Mestská polícia Trenčín 376 udalostí, z toho 146 dopravných priestupkov.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!