Zo zápisníka mestskej polície – 26. týždeň

4. 7. 2023

Za obdobie od 26. júna do 2. júla 2023 preverovala a riešila  Mestská polícia Trenčín 488 udalostí. Medzi nimi napríklad autá v križovatke, porušenie VZN mesta o odpadoch či alkoholom potúženého človeka.

Vo štvrtok 29. júna 2023 približne hodinu pred poludním nahlásil na linku 159  občan, že na Ulici Ľ. Stárka oproti vchodu do Ozety leží v tráve na hrádzi osoba. Na miesto bola vyslaná hliadka, ktorá tam našla muža. Povedal, že ho strašne bolí hlava a je mu zle. Policajti mu privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá ho vyšetrila a previezla do Fakultnej nemocnice v Trenčíne.    

V ten istý deň popoludní prijala stála služba polície oznámenie, že na Hollého ulici sa pri stojisku kontajnerov pristavila červená dodávka, ktorej vodič vytiahol niekoľko vriec s odpadom, vhodil ich do kontajnera a odišiel preč. Vďaka evidenčnému číslu vozidla mohli policajti zistiť totožnosť osoby, ktorá vyhodila smeti v rozpore s VZN mesta Trenčín o odpadoch. Policajti vodiča poučili a doriešili v blokovom konaní.

V prvý júlový deň v čase o 21:53 hod. oznámila policajnej hliadke mladá žena, že na Mládežníckej ulici pri Kolibe sa má nachádzať muž pod vplyvom alkoholu, ozbrojený nožom, ktorým mal ju a jej priateľov ohrozovať. Prítomní svedkovia policajtom na mieste označili tohto muža. Nakoľko neuposlúchol výzvu hliadky a prudko vyrazil voči policajtom, na odvrátenie útoku použili donucovacie prostriedky – hmaty a chvaty a muža zadržali. Odovzdali ho privolanej hliadke štátnej polície. Následne bol na mieste nájdený aj nôž, ktorý muž odhodil do neďalekých kríkov. Počas incidentu nedošlo k zraneniu osôb ani ku škode na majetku.

Dve hodiny po polnoci v nedeľu 2. júla počas hliadkovej služby spozorovali mestskí policajti dve stojace vozidlá v križovatke na Námestí SNP, pri hoteli Elizabeth. Hliadka sa pristavila pri vozidlách a zistila, že došlo medzi vozidlami ku zrážke. Nik nebol zranený. Na miesto privolali štátnu políciu,  ktorá udalosť prevzala v plnom rozsahu. Mestskí policajti potom ešte asistovali pri riadení dopravy počas dokumentovania dopravnej nehody a naložení nepojazdných áut na vozidlo odťahovej služby.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!