Zo zápisníka mestskej polície – 24. týždeň

21. 6. 2022

V minulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 458 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Nemal auto, linoleum vyložil pri cestu

Vo štvrtok 16. júna 2022 o 11:25 h prijala stála služba oznámenie, že pred dvoma dňami založil niekto pred karanténnou stanicou pre psov na Bratislavskej ulici nelegálnu skládku z PVC odpadu. Vyslaná hliadka sa na mieste skontaktovala s oznamovateľkou, ktorá podľa popisu stotožnila muža, ktorý skládku založil. Uviedol, že linoleum nachystal vedľa cesty, pretože momentálne nedisponuje vozidlom. Hliadka mu vysvetlila, že svojím konaním porušil VZN mesta Trenčín o odpadoch. Muž skládku odpratal z verejného priestranstva a za priestupok zaplatil pokutu.

Pili alkohol na verejnosti a s nimi aj mladistvý

Kamerový systém mestskej polície zaznamenal v piatok 17. júna 2022 o 20:47 h skupinku mladých ľudí, ktorí konzumovali alkoholické nápoje na Štúrovom námestí. Vyslaná hliadka vykonala u mladistvej osoby, ktorá sa priznala ku konzumácii alkoholických nápojov, dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom. Porušenie zákazu konzumácie alkoholických nápojov mestská polícia nahlásila na príslušný obecný úrad. Zvyšné dve osoby zaplatili za konzumáciu alkoholických nápojov na verejnosti pokutu.

Po páde z bicykla stratil vedomie

V sobotu 18. júna 2022 o 9:59 h prijala stála služba oznámenie, že na Električnej ulici pri čerpacej stanici niekto kľačí pri bicykli. Vyslaná hliadka zistila, že starší pán spadol na hlavnej ceste z bicykla, pričom utrpel poranenie hlavy. Počas rozhovoru sa sťažoval na bolesť hlavy a závrate, napokon stratil vedomie. Hliadka ho prebrala, uložila do stabilizovanej polohy a počkala na príchod rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá muža previezla na ošetrenie do nemocnice. Jeho bicykel mestskí policajti dočasne uschovali v priestoroch čerpacej stanice.

Zranený cyklista krvácal z hlavy

Počas hliadkovej činnosti na Zlatovskej ulici v sobotu 18. júna 2022 o 13:04 h spozorovali mestskí policajti ležiaceho cyklistu na chodníku. Silno krvácal pri pravom oku. Hliadka okamžite volala na 155 a s popisom udalosti požiadala o vyslanie vozidla rýchlej zdravotnej pomoci. Do príjazdu sanitky poskytli zranenému mužovi prvú pomoc. Po prvotnom ošetrení a za asistencie hliadky mestskej polície záchranári muža naložili do sanitky. Prípad si na prešetrenie prevzala dopravná hliadka štátnej polície.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!