Zo zápisníka mestskej polície – 22. týždeň

6. 6. 2023

V minulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 520 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Chcel si ublížiť

Vo štvrtok 1. júna 2023 o 10:08 h nahlásil správca Trenčianskeho hradu, že zo zadnej strany od Čerešňového sadu, v blízkosti pokladne sedí na zemi nejaká osoba. Vyslaná hliadka tam našla sedieť na dreve muža. Počas komunikácie s ním zistili, že ma osobné problémy a chcel si siahnuť na život. Na ruke mal evidentné známky sebapoškodzovania, napríklad reznú ranu na zápästí. Na základe týchto poznatkov mestskí policajti privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá si muža prevzala do starostlivosti a previezla do nemocnice na ošetrenie.

Strom v jazdnom pruhu

V piatok 2. júna 2023 o 15:57 h nahlásil vodič auta prostredníctvom bezplatnej linky 159 spadnutý strom v jazdnom pruhu na Soblahovskej ulici, smerom na Soblahov, za neprehľadnou zákrutou.

Vyslaná hliadka vyhodnotila situáciu ako nebezpečnú a o odstránenie stromu z cesty požiadala hasičov. Kým sa tak nestalo, premávku v tomto úseku riadili mestskí policajti.

Hľadané dievča našli spať na zastávke

V sobotu 3. júna 2023 o 23:35 h prijala stála služba oznámenie operátora Obvodného oddelenia Policajného zboru SR Trenčín, ktoré sa týkalo nezvestnosti maloletého dievčaťa. Na základe jej popisu a fotografie boli o udalosti vyrozumené všetky hliadky mestskej polície. Nasledujúci deň popoludní prijala stála služba oznámenie o spiacej žene na autobusovej zastávke na Považskej ulici. Vyslaná hliadka zistila, že ide o hľadané dievča. Previezli ho na Obvodné oddelenie PZ SR Trenčín k ďalšej realizácií.

 

Mestskí policajti opäť na MDD

Aj tento rok sa trenčianski mestskí policajti zúčastnili osláv Medzinárodného dňa detí v lesoparku Brezina, ktoré v sobotu 3. júna 2023 zorganizovalo mesto Trenčín. Počas slnečného popoludnia, spoločne s kolegami zo štátnej polície a tiež s hasičmi predviedli ukážky výzbroje, výstroje, vrátane služobných vozidiel a zvedavým deťom odpovedali na nespočítateľné množstvo otázok.  

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!