Zo zápisníka mestskej polície – 22. týždeň

8. 6. 2021

V minulom týždni Mestská polícia Trenčín preverovala a riešila 475 udalostí. Vyberáme aspoň niektoré z nich.

Nevhodné správanie

V pondelok 31. mája 2021 o 12:01 h prijala stála služba mestskej polície hlásenie, že pred OC ÚSPECH sa nachádza arogantná drzá osoba, ktorá mala obťažovať okoloidúcich. Vyslaná hliadka zistila, že ide o ženu „bez domova“, ktorá svojím správaním budila verejné pohoršenie a šomrala na okoloidúcich, ktorí sa prizerali jej nevhodnému správaniu. Mestskí policajti ju napomenuli a ona dobrovoľne opustila miesto udalosti.

Veľmi riskovali

Na bezplatnú linku 159 zatelefonoval v stredu 2. júna 2021 o 19:30 h obyvateľ mesta, že po hornej konštrukčnej časti starého železničného mosta sa pohybujú neznámi chlapci. Vyslaná hliadka ich zastihla už pri odchode od železničného mosta. Mestskí policajti ich upozornili na nebezpečenstvo pádu z konštrukcie, chlapci to vzali na vedomie a ospravedlnili sa.

Bicykel na strome

V piatok 4. júna 2021 o 7:51 h informoval stálu službu mestskej polície majiteľ prevádzky na Mierovom námestí, že na jednom zo stromov na námestí je zavesený uzamknutý bicykel. Vyslaná hliadka zistila, že ide o pánsky bicykel, ktorý bol vo výške asi dva metre pripevnený ku konáru stromu.

Stála služba telefonicky kontaktovala správcu verejnej zelene, ktorý bicykel zo stromu odstránil. Bicykel uložili v budove mestskej polície. V sobotu 5. júna 2021 si poň prišiel jeho majiteľ, ktorý netušil kto mu mohol bicykel zavesiť na strom.  

Záchrana života

Počas hliadkovej služby v sobotu 5. júna 2021 o 16:40 h zaznamenali mestskí policajti na ulici Kúty ležiaceho muža, ktorý sa javil, akoby bol v podguráženom stave. Neznámy muž ležal dolu tvárou na zemi vo vchode do dvora rodinného domu. Hliadku požiadali o pomoc susedia, ktorí nevedeli, ako sa zachovať. Z muža bol cítiť acetylénový zápach, bol bez priestorovej a časovej orientácie. Mestskí policajti privolali rýchlu zdravotnú pomoc s podozrením na hypoglykemický šok. Zdravotníci napokon potvrdili, že muž má diabetickú diagnózu. Ešte v sanitke mu poskytli prvá pomoc podaním glukózového roztoku. Po ošetrení muž nadobudol vedomie a poskytol údaje o svojej osobe. Mestská polícia o tejto udalosti okamžite informovala jeho dcéru.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!