Zo zápisníka mestskej polície – 21. týždeň

29. 5. 2023

Mestská polícia Trenčín v minulom týždni preverovala a riešila 522 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Roj včiel na bytovke

V utorok 23. mája 2023 o 13:52 h nahlásil prostredníctvom bezplatnej linky 159 obyvateľ mesta, že na Bavlnárskej ulici sa na vyvýšenom poschodí usadil roj včiel. Vyslaná hliadka zistila, že ide o byt na druhom poschodí, v ktorom nikto nebýva. Stála služba kontaktovala včelára, ktorý prišiel a pomocou mobilnej plošiny včely odchytil.

Odišla zo psychiatrie

V stredu 24. mája 2023 o 21:30 h prijala stála služba oznámenie, že zo psychiatrického oddelenia trenčianskej nemocnice odišla hospitalizovaná pacientka, zbavená svojprávnosti. Tá sa dostala až do Domu sociálnej starostlivosti na Liptovskej ulici, kde navštívila svojho kamaráta. Skôr, ako sestričky stihli niekoho informovať, odišla na neznáme miesto. Na základe jej popisu boli o hľadanej informované všetky hliadky mestskej polície. O 22:10 h ju našli na Legionárskej ulici a odviezli ju späť do nemocnice.

Ľudí budila „zábava“ v garáži

Vo štvrtok 25. mája 2023 o 2:13 h zatelefonoval na linku 159 obyvateľ sídliska Juh, že nejakí susedia sú v garáži bytového domu na Liptovskej a hlukom rušia nočný kľud. Vyslaná hliadka istila, že majiteľ garáže sa už na mieste nenachádza, baviaca sa spoločnosť hudbu vypla a zábavu ukončila. Nasledujúci deň bola vec, rušenie nočného kľudu, doriešená v zmysle zákona, teda pokutou.

Dvaja na jednej kolobežke! V protismere!

V nedeľu 28. mája 2023 o 3:50 h spozorovali mestskí policajti počas hliadkovej činnosti na ceste na Braneckého ulici dve osoby jazdiace na jednej elektrickej kolobežke a k tomu ešte aj v protismere. Zastavili ich a poučili o spáchaní priestupku. Počas toho sa vodič kolobežky priznal, že pred jazdou požil alkoholické nápoje. Mestskí policajti preto na miesto udalosti privolali hliadku štátnej polície, ktorá vykonala dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom. Celú udalosť si v plnom rozsahu prevzal na ďalšie riešenie Policajný zbor SR.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!