Zo zápisníka mestskej polície – 21. týždeň

31. 5. 2021

Mestská polícia Trenčín v minulom týždni riešila 398 udalostí. Vyberáme aspoň niektoré z nich.

Zaspal a spadol

V pondelok 24. mája 2021 o 00:08 h prijala stála služba mestskej polície oznámenie, že na chodníku na Vajanského ulici pri budove ČSOB niekto leží. Vyslaná hliadka zistila, že ide o muža „bez domova“, ktorý zaspal a následne spadol z invalidného vozíka. Zranený nebol. Mestskí policajti mu pomohli posadiť sa na invalidný vozík.

Dezorientovaná a zranená

Na bezplatnú linku 159 zatelefonovala v stredu 26. mája 2021 o 17:20 h obyvateľka mesta, že na Zlatovskej ulici oproti NS Úspech v novom parčíku leží zakrvavená žena. Mestskí policajti zistili, že ide o staršiu pani, ktorá bola značne dezorientovaná. Privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá ju po prvotnom ošetrení previezla do nemocnice. Ďalším šetrením mestská polícia zistila, že žena je zbavená svojprávnosti. Preto o jej umiestnení v nemocnici informovali jej opatrovníčku.

Ukradol nákupné vozíky

V ten istý deň o 22:33 h prijala stála služba oznámenie od občana, ktorý už dlhšiu dobu z balkóna pozoroval neznámeho muža ako berie od Kauflandu nákupné vozíky a odchádza s nimi smerom na k Javorinskej ulici na Novinách. Vyslaná hliadka našla na Javorinskej ulici muža, ktorý zodpovedal popisu a tlačil nákupný vozík. Po stotožnení mestskí policajti zistili, že celkovo odcudzil sedem nákupných vozíkov, ktoré našli na Stromovej ulici. Muža predviedli do budovy mestskej polície, aby tam vysvetlil svoje konanie, následne ho prepustili. Krádežou spôsobil spoločnosti Kaufland škodu vo výške 632 eur. Vzhľadom k tomu vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu. Vec ďalej rieši Policajný zbor SR.

Bez povolenia

Počas hliadkovej služby v stredu 26. mája 2021 mestskí policajti zistili na Družstevnej ulici (pred novostavbou) záber verejného priestranstva – cesty a chodníka stavebným materiálom a stavebným silom. Nakoľko im stavebník nepredložil platné povolenie na záber doriešili vec v blokovom konaní pokutou vo výške 30 eur a zároveň ho poučili o povinnosti vybaviť si potrebné povolenia na mestskom úrade.  

Horeli kontajnery

V minulom týždni evidovala mestská polícia prípady požiaru veľkoobjemových 1100 litrových kontajnerov, ku ktorým došlo na uliciach Šmidkeho a Staničná. V prvom prípade zhoreli 3 kontajnery a v druhom dva kontajnery na separovaný odpad. Požiare museli uhasiť hasiči. Výmenu nádob zabezpečí spoločnosť Marius Pedersen. Príčina vzniku požiarov je v štádiu zisťovania.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!