Zo zápisníka mestskej polície – 20. týždeň

18. 5. 2020

V minulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 306 udalostí.  Prinášame popis niektorých z nich. 

Pred týždňom sme informovali o ovci, ktorá sa pohybovala prevažne na sídlisku Juh a v priľahlom parku. V utorok 12. mája 2020 v poludňajších hodinách prijala mestská polícia ďalšie oznámenie. Ovca sa práve vtedy nachádza v areáli ZŠ, Dlhé Hony. Mestskí policajti za asistencie štátnej polície po opakovaných pokusoch ovcu chytili a previezli do areálu na Východnej ulici do dočasného výbehu spoločne s ďalšími zvieratami, ktoré tam chovajú. V ten istý deň sa ozval majiteľ, ktorý uviedol, že ovca mu ušla 7. mája 2020. Ovca je teda už doma – u svojho majiteľa v Soblahove.

V stredu 13. mája 2020 o 22:20 h nahlásila obyvateľka Beckovskej ulice rušenie nočného kľudu, ku ktorému dochádzalo v byte na prízemí panelového domu. Vyslaná hliadka zistila, že k rušeniu nočného kľudu dochádza hlasnou hudbou. Za priestupok musela osoba za to zodpovedná hudbu okamžite vypnúť a zároveň zaplatiť pokutu.

V stredu 13. mája 2020 o 22:57 h nahlásil občan z ulice Pred poľom, že v areáli bývalej TOS dochádza k rušeniu nočného kľudu hlasnou hudbou. Vyslaná hliadka mestskej polície zistila, že hudba sa šíri z objektu súkromnej strojárskej firmy, kde pracovali dvaja muži. Podľa ich slov si neuvedomili, že už je veľa hodín a rušia nočný kľud. Hudbu stíšili a oznamovateľovi sa osobne ospravedlnili. Vec mestskí policajti doriešili napomenutím.

Vo štvrtok 14. mája 2020 o 16:23 h preverila hliadka mestskej polície oznámenia, že v prevádzke na Legionárskej ulici sú, napriek opatreniu Úradu verejného zdravotníctva, otvorené vnútorné priestory, kde sedia zákazníci. Mestskí policajti tam našli päť zákazníkov, štyria popíjali pivo a jeden konzumoval jedlo. V prevádzke sa nachádzala zodpovedná osoba, ktorá za nedodržanie nariadených opatrení musela zaplatiť pokutu.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!