Zo zápisníka mestskej polície – 20. týždeň

23. 5. 2023

V minulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 498 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Nechal kľúče vo dverách zvnútra

V piatok 19. mája 2023 o 8:30 h prišiel do budovy mestskej polície na Hviezdovej ulici obyvateľ Soblahovskej ulice a požiadal o pomoc. Zabuchol si dvere do bytu a kľúč od dverí nechal vnútri. Mestskí policajti šli s ním na jeho adresu a pokúsili sa dvere otvoriť. Nepodarilo sa a tak kontaktovali príbuznú vymknutého pána, ktorá mala náhradný kľúč od bytu. Šli po ňu, aby byt odomkla, ale ani to sa nepodarilo. Kľúč bol v zámku. A tak mestskí policajti privolali pracovníka kľúčovej služby, ktorý dvere bez poškodenia otvoril.

Chcel hovoriť so psychiatrom

V sobotu 20. mája 2023 o 23:47 h prijala stála služba mestskej polície žiadosť od muža, ktorý potreboval kontakt na psychiatrické oddelenie v nemocnici. Po otázkach, čo presnejšie potrebuje, čo mu je, ako sa cíti, uviedol, že má myšlienky, že vyskočí z okna. Vyslaná hliadka po príchode na miesto zistila totožnosť muža, ktorý čakal pred vchodom do bytového domu a javil známky požitia alkoholu. Trval na tom, že sa chce rozprávať s lekárom – psychiatrom. Mestskí policajti mu privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá ho previezla do nemocnice na vyšetrenie.

Mal na sebe len vetrovku

V nedeľu 21. mája 2023 o 17:25 h nahlásil personál čerpacej stanice na Električnej ulici, že sa tam nachádza muž bez domova, ktorý si tam sadol za stôl a zaspal. Keď sa v spánku zosunul zo stoličky, bolo vidno, že pod vetrovkou nemá nič oblečené. Vyslaná hliadka muža zobudila. Povedal, že mu pri Váhu niekto ukradol nohavice a nemá žiadne náhradné oblečenie. Predavačka mu dala svoje náhradné pracovné legíny. Obliekol sa, poďakoval a odišiel smerom k Váhu. Mestskí policajti ho ešte predtým poučili o možnostiach, ktoré poskytuje nocľaháreň.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!