Zo zápisníka mestskej polície – 30. týždeň

30. 7. 2019

V 30. týždni riešili trenčianski mestskí policajti 391 udalostí. Napríklad aj ukradnutý meč, vytekajúci olej z auta i podozrenie o voľne sa pohybujúcom koňovi.

Sokoliar z Trenčianskeho hradu telefonicky oznámil, že im neznáma osoba odcudzila meč v hodnote 300 eur. Na základe popisu mestská polícia cez svoj kamerový systém podozrivú osobu s mečom v ruke zaznamenala a odsledovala ako prechádza cez mesto až k zaparkovanému autu na Palackého ulici. V aute mladý muž odcudzený meč ukryl. Zistené informácie, vrátane záznamu z kamier, odovzdali mestskí policajti svojim kolegom z Policajného zboru SR, ktorí tento skutok ďalej objasňujú.

Na bezplatnom telefónnom čísle 159 oznámil anonym, že zo zaparkovaného osobného motorového vozidla striebornej farby na Armádnej ulici vyteká olej. Po príchode na miesto hliadka MsP zistila, že z auta už nič nevyteká a škvrnu z prevádzkových kvapalín niekto zasypal pilinami. Mestská polícia kontaktovala majiteľa vozidla, ktorý prisľúbil, že miesto znečistenia dá do pôvodného stavu a vozidlo dá zošrotovať. Za tento priestupok dostal blokovú pokutu.

Mestská polícia prijala podnet od obyvateľky mesta, že v uličke pred vjazdom do obce Zamarovce sa voľne pohybuje kôň bielej farby. Vyslaná hliadka zistila, že biela kobyla sa pasie na tráve už v Zamarovciach a je priviazaná na lane tak, aby sa nedostala von z trávnika na komunikáciu.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!