Zo zápisníka mestskej polície – 2. týždeň

13. 1. 2020

Mestská polícia Trenčín riešila v minulom týždni 352 udalostí. Okrem iných aj nešťastný pád muža, falošného policajta a ďalšiu dezorientovanú osobu.

Vo štvrtok 9. januára 2020 počas ranného dohľadu na priechodoch pre chodcov si mestský policajt všimol muža, ktorý sa pošmykol na ľade a spadol tak nešťastne, že si zlomil nohu. Hliadka mestskej polície mu poskytla prvú pomoc a privolala zdravotníkov. Sanitka muža previezla na lekárske ošetrenie do nemocnice.  

Policajný zbor SR si v piatok 10. januára vyžiadal od mestskej polície kamerový záznam vo veci odcudzenia peňaženky s dokladmi a finančnou hotovosťou vyše 1 200 eur. Kamery zachytili pohyb podozrivej osoby v centre mesta i to, ako nastúpila do taxíka. Štátni policajti v tejto veci vykonávajú ďalšie šetrenie.

Pracovníčka kaviarne na Štúrovom námestí v sobotu 11. januára o 20:49 h oznámila prostredníctvom bezplatnej linky 159, že do vedľajšej predajne bagiet vošiel neznámy muž a predstavil sa ako policajt. Uviedol, že rieši bližšie nešpecifikovaný prípad a požiadal o 50 eur, ktoré vraj potrebuje k jeho doriešeniu. Brigádničke údajne predložil k nahliadnutiu policajný odznak a preto mu peniaze dala. Stála služba mestskej polície túto vec okamžite nahlásila na linku 158 a pomocou kamerového systému monitorovala pohyb podozrivého muža až na Vajanského ulicu, kde nastúpil do vozidla TAXI. Všetky zistené informácie neodkladne poskytla hliadkam Policajného zboru SR.

Na linku 159 zatelefonovala občianka mesta, že v priestore pred železničnou stanicou je dezorientovaná staršia osoba. Na miesto sa dostavili mestskí policajti. Oznamovateľka ich čakala pri staršej, zjavne dezorientovanej pani. Nevedela uviesť, ako a prečo sa ocitla na železničnej stanici, ani kam chcela ísť. Žiadala o pomoc, lebo si nič nepamätala a doklad totožnosti pri sebe nemala. Napokon mestským policajtom povedala svoje základné osobné údaje. Lustráciou zistili jej trvalý pobyt. Odviezli ju domov, kde si ju s vďakou prevzala jej dcéra. Uviedla, že jej matka už viackrát takto odišla z domu.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!