Zo zápisníka mestskej polície – 2.týždeň

17. 1. 2023

V minulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 462 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Kráčal stredom cesty

V utorok 10. januára 2023 o 15:42 h prijala stála služba mestskej polície oznámenie, že po Opatovskej ulici sa pohybuje neznámy starší muž zrejme v pyžame a papučiach. Vyslaná hliadka ho našla na Sibírskej ulici. Kráčal stredom cesty smerom k Váhu. Muž mal na sebe tepláky, tenké tričko s dlhými rukávmi a na nohách šľapky. Uviedol svoje osobné údaje, ktoré mestskí policajti preverili. Zjavne dezorientovaný muž nevedel uviesť, kde sa nachádza, aký je dátum a ani rok. Do príchodu zdravotníkov mestskí policajti sa pomocou termofólie snažili zabrániť podchladeniu muža.

Zásah v zadymenom podchode

V sobotu 14. januára 2023 o 14:55 h požiadala operátorka Hasičského a záchranného zboru o súčinnosť v priestore podchodu Tatra Passage na Námestí SNP, kde malo dôjsť z neznámych príčin k zadymeniu podchodu. Vyslaná hliadka mestskej polície po príchode na inkriminované miesto spoločne s hliadkou štátnej polície vykonala asistenciu hasičom. K zadymeniu podchodu došlo použitím troch dymovníc neznámymi páchateľmi, ktorých sa nepodarilo dopátrať ani pomocou kamerového systému. K zraneniu osôb ani ku škode na majetku mesta nedošlo.

Skončila na psychiatrii

Na bezplatnú linku 159 zatelefonovala v nedeľu 15. januára 2023 o 17:28 h obyvateľka mesta, že na Bratislavskej ulici pri Lidli leží na zemi žena. Vyslaná hliadka zistila, že ide o osobu bez prístrešia, ktorá bola pod značným vplyvom alkoholu. Pred hliadkou sa vyjadrila, že nič nemá a nemá ani kam ísť. Následne uviedla, že sa pôjde zabiť. Mestskí policajti privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá ženu previezla do nemocnice na ošetrenie. Nakoľko žena začala byť agresívna, mestská polícia asistovala zdravotníkom pri prevoze a jej následnom prijímaní na hospitalizáciu na psychiatrickom oddelení.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!