Zo zápisníka mestskej polície – 18. týždeň

10. 5. 2022

V období od 2. do 8. mája 2022 preverovala a riešila Mestská polícia (MsP) Trenčín 544 udalostí. Vyberáme niekoľko z nich.

Pracovník SBS Južanka požiadal v utorok 3. mája v čase o 23.49 hod. o vyslanie policajnej hliadky. Cez kamerový systém videl dvoch mužov za obchodným centrom, ako popíjajú, do všetkého kopú, búchajú a sú hluční. Vyslaná hliadka MsP ich upozornila a vec doriešila v zmysle zákona.

V piatok 6. mája predpoludním prijala mestská polícia telefonát o mužovi, ktorý hádže kamene na cestu a do okolo idúcich áut na Ulici gen. M. R. Štefánika. Vyslaná hliadka po overení totožnosti zistila, že ide o osobu bez domova s mentálnym znevýhodnením, policajti privolali RZP, ktorá muža previezla do FN Trenčín na vyšetrenia.

V ten istý deň o 18.26 hod. prijala stála služba MsP oznámenie, že pri predajni BILLA v blízkosti rezidencie Vinohrady na ulici Na kamenci, sa na 25 metrov vysokom stavebnom žeriave nachádzajú dvaja mladí muži a oznamovateľ má obavu, že môžu spadnúť. Mestskí policajti v danej lokalite skontrolovali všetky stavebné žeriavy, ale na žiadnom z nich sa nikto nenachádzal. Spojili sa s oznamovateľom, ktorý im povedal, že mladíci pred príchodom hliadky MsP zliezli zo žeriava a odišli na neznáme miesto.  

V nedeľu 8. mája 2022 o 1.47 hodine nahlásil na linku 159 obyvateľ Zlatovskej ulice rušenie nočného pokoja hlukom, ktorý sa ozýval z garáže pod jeho bytom. Oznamovateľ na rušenie nočného pokoja už užívateľa garáže viackrát upozorňoval. Na preverenie vyslanú hliadka MsP na mieste čakal oznamovateľ , ktorý uviedol, že už je v garáži pokoj, ale majiteľ sa nachádza ešte v garáži. Hliadka sa skontaktovala s osobou, ktorá sa dopúšťala protiprávneho konania. Vec bola doriešená v zmysle zákona a osoby si spor medzi sebou vykomunikovali. Páchateľ sa ospravedlnil a prisľúbil že, už sa také veci nebudú opakovať.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!