Zo zápisníka mestskej polície – 14. týždeň

6. 4. 2020

Opäť ponúkame výber udalostí, ktoré počas uplynulých 7 dní riešila Mestská polícia Trenčín.

V stredu 1. apríla 2020 vo večerných hodinách telefonicky kontaktoval mestskú políciu muž, že na ul. Jána Zemana niekto spaľuje domový odpad zo záhrady a je zadymená celá oblasť. Hliadka mestskej polície preverila oznámenie a zistila, že staršia pani na záhrade pod marhuľou spaľovala palivové drevo vo fúriku, aby neomrzli kvety stromu. Mestskí policajti ju upozornili na dodržiavanie VZN mesta Trenčín. Oheň ešte v ich prítomnosti uhasila.

Kamerový systém mestskej polície zaznamenal vo štvrtok 2. apríla 2020 v popoludňajších hodinách ležiacu osobu na kvetináči vedľa hlavného vchodu železničnej stanice. Hliadka na mieste zistila, že ide o bezdomovca. Nemal pri sebe preukaz totožnosti, a tak ho preverili cez operátora PZ SR. Zistili, že nie je v pátraní a po tom, ako ho upozornili na jeho nevhodné správanie sa, dobrovoľne opustil priestor železničnej stanice.

V ten istý deň o 22.50 h nahlásil obyvateľ Sihote cez bezplatnú telefonickú linku 159, že na Armádnej ulici dochádza k rušenie nočného kľudu reprodukovanou hudobnou produkciou. Mestskí policajti po príchode na miesto zistili, že hluk vychádza z bytu na štvrtom poschodí. Kontaktovali nájomníčku a upozornili ju na dodržiavanie nočného kľudu. Zároveň ju v zmysle zákona o priestupkoch napomenuli.

V sobotu 4. apríla 2020 o 19.30 h požiadala pracovníčka SBS OC LIDL na Bratislavskej ulici o vyslanie hliadky za účelom preverenie neznámeho muža. Oznamovateľka uviedla, že neznámy muž sa zdržuje pri nákupných vozíkoch pri hlavnom vchode do predajne, je podráždený a vyzerá byť v podnapitom stave. Podľa jej slov pôsobil na zákazníkov nepriaznivo. Hliadka mestskej polície zistila, že šlo o muža bez domova, ktorý sa dokonca nakupujúcim vyhrážal ujmou na zdraví a na živote. Naplnil tak podozrenie zo spáchania prečinu nebezpečného vyhrážania. Preto si celú udalosť prevzala na prešetrenie štátna polícia.  

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!