Zo zápisníka mestskej polície – 13. týždeň

30. 3. 2020

Aj v minulom týždni riešila Mestská polícia Trenčín viaceré udalosti. Do výraznej mieri sa zamerala i na kontroly dodržiavania opatrení v súvislosti s mimoriadnou situáciou na Slovensku.

Od 27. do 29. marca 2020 zistili hliadkovou činnosťou alebo cez kamerový systém 153 ľudí, ktorí nemali v tom momente na tvári rúška ani iné prekrytie. Po upozornení si takmer všetci rúška alebo šatky „nasadili“. Zopár tých, ktorí ich nemali pri sebe, si ich šli vziať domov. Počas ostatného víkendu sa zvýšil oproti predchádzajúcim dňom pohyb cyklistov po meste. Mestská polícia však nezaznamenala ani jedného cyklistu bez ochranného rúška.

Iné udalosti:

Prostredníctvom bezplatnej tel. linky 159 oznámil obyvateľ ul. Pred poľom, že na lavičke pri garážach sedí početná rodinka s deťmi a robia si piknik. Ďalej dodal, že popíjajú alkohol a deti pobehujú po strechách garáží. Vyslaná hliadka mestskej polície ta našla muža a ženu s piatimi maloletými deťmi. Obaja požívali alkoholický nápoj na verejnosti, mestskí policajti ich upozornili na dodržiavanie zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejnosti a doriešili ich v zmysle zákona. Rovnako ich upozornili, že v tomto čase sa majú zdržiavať doma.  

Na stálu službu mestskej polície oznámil občan zo Zámostia, že niekde v okolí Podjavorinskej ulice niekto niečo spaľuje, čím zadymuje celé okolie. Na miesto bola vyslaná hliadka, ktorá zistila, že dym sa šíri zo záhrady rodinného domu na Medňanského ulici, kde majiteľka spaľovala na záhrade konáre. Nakoľko týmto svojím konaním porušila VZN č. 7/2016 o odpadoch, mestskí policajti ju za tento priestupok pokutovali.

Počas hliadkovej činnosti spozorovali mestskí policajti na hrádzi ako nejaká žena kľačí pri ležiacej osobe na zemi. Mestskí policajti ihneď pribehli k žene, ktorá uviedla, že videla ako muž spadol z bicykla. Keďže zranený na zemi chrčal a nekomunikoval, privolali rýchlu zdravotnú pomoc a dali ho do stabilizovanej polohy. Po chvíli začal komunikovať, no na to, čo sa stalo si nepamätal. Sťažoval sa na bolesť ľavého pleca. Po príchode na miesto pomohli mestskí policajti zdravotníkom naložiť muža do sanitky, ktorá ho odviezla na vyšetrenie do nemocnice. Hliadka mestskej polície uzamkla jeho bicykel do stojanu pri plavárni, o čom ho neskôr informovali.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!