Zo zápisníka mestskej polície – 11. týždeň

21. 3. 2023

V minulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 593 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Pobehujúce psy po ulici

V utorok 14. marca 2023 o 7:53 h kontaktoval mestskú políciu obyvateľ mesta, že Kvetinovej ulici sa pohybujú dva psy bez majiteľa.

Vyslaná hliadka našla psov pri bytových domoch na Ul. M. Kišša a pomocou čítačky zistili majiteľa, ktorému ich odovzdali. Za porušenie VZN č. 3/02 však musel zaplatiť pokutu.

Polepili stolíky v átriu

Vo štvrtok 16. marca 2023 o 13:46 h preverila na základe upozornenia hliadka mestskej polície znečistenie verejného priestranstva v priestoroch Átria na Sládkovičovej ulici. Neznámy páchateľ tam polepil stolíky reklamnými pútačmi.

Záznamy kamerového systému potvrdili, že k polepeniu došlo 15.  marca 2023 o 16:30 h dvojicou mladíkov. Následným šetrením ich mestská polícia stotožnila, doriešila v zmysle zákona s tým, že následne museli priestor uviesť do pôvodného stavu.

Odmietal ísť na vyšetrenie

V ten istý deň o 14:36 h prijala stála služba mestskej polície oznámenie, že na autobusovej stanici spadol nejaký muž na vozovku a rozbil si hlavu. Na miesto už bola privolaná rýchla zdravotná pomoc. Kým záchranári prišli na miesto, mestskí policajti poskytli mužovi prvú pomoc a ošetrili mu tržnú ranu nad pravým okom. Po príchode zdravotníkov sa muž správal agresívne a nechcel spolupracovať. Nakoniec sa ho podarilo naložiť na nosidlá a spolu s jedným príslušníkov mestskej polície, ktorý vykonával asistenciu pri prevoze, muža transportovali do nemocnice na urgentný príjem. 

Pes na ihrisku

V nedeľu 19. marca 2023 o 11:44 h nahlásil obyvateľ mesta, že na Halalovke v priestore detského ihriska je neznámy muž s veľkým čiernym psom. Oznamovateľ uviedol, že pes sa po ihrisku voľne pohybuje a je aj bez náhubku. Vyslaná hliadka stotožnila muža, ktorý viedol psa v rozpore s VZN. Ten uznal svoje konanie a zaplatil pokutu.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!