Zo zápisnice mestskej polície – 1. týždeň 2021

11. 1. 2021

V uplynulých januárových dňoch riešila Mestská polícia Trenčín 260 udalostí. Vybrali sme niektoré z nich.

V utorok 5. januára 2021 o 11:55 h preverila hliadka telefonické oznámenie o vzájomnom fyzickom napádaní dvoch osôb v rodinnom dome na Legionárskej ulici. Mestských policajtov do rodinného domu vpustila majiteľka, kde sa v kuchyni vzájomne fyzicky napádali dvaja muži – bratia. Na výzvu, aby upustili od protiprávneho konania nereagovali, preto boli po opakovanej márnej výzve použité donucovacie prostriedky hmaty a chvaty. Následne sa obaja muži ukľudnili a uviedli, že nemajú žiadne zranenia a ošetrenie nepotrebujú. Mestskí policajti ich poučili, že svojím konaním sa dopúšťali protiprávneho konania vec doriešili v zmysle zákona. Ešte počas prítomnosti hliadky jeden z mužov dobrovoľne opustil priestory domu.  

Na bezplatnú linku 159 zatelefonoval v piatok 8. januára 2021 o 9:34 h občan, že sa v lesoparku Brezina pri Pamätníku umučených nachádza neznámy muž, ktorý je pravdepodobne pod vplyvom návykovej látky, čomu nasvedčuje jeho čudné správanie. Oznamovateľ uviedol, že neznámy muž má mať na sebe oblečenú modrú károvanú bundu, čierne nohavice a má mať so sebou i dve igelitové tašky. Vyslaná hliadka zistila, že ide o muža, ktorý sa pred nedávnom vrátila z výkonu trestu. Mestskí policajti ho upozornili na jeho nevhodné správanie a on odišiel. O necelé dve hodiny neskôr tohto muža spozorovala pri hoteli Veverica obyvateľka mesta, ktorá nahlásila, že hádže niečo do stromov a na zem do blata. Jeho správanie označila za veľmi zvláštne. Muž bol značne dezorientovaný a javil známky psychických problémov, po vyhodnotení všetkých faktov i skutočnosti opakovaného riešenia rovnakej osoby privolali mestskí policajti rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá ho za ich asistencie previezla do nemocnice na ošetrenie.

V nedeľu 10. januára 2021 o 3:59 h požiadala cez linku 159 obyvateľka Sihote o pomoc. Jej 90-ročná matka sa zasekla na toalete a ona jej sama nedokáže pomôcť. Vyslaná hliadka vyslobodila starú pani z toalety a posadila na vozík.

V ten istý deň o 10:05 h. požiadala o pomoc iná obyvateľka mesta s tým, že sa nemôže už dva dni dozvoniť svojej sestre. Vyslaná hliadka sa na mieste skontaktovala s oznamovateľkou a následne zazvonili a zaklopali na dvere bytu, cez ktoré sa ozýval ženský hlas. Oznamovateľka tvrdila, že konanie jej sestry nie je bežné. Mala obavu, že mohla prekonať srdcovú alebo mozgovú príhodu, bála sa o jej zdravie, privolali mestskí policajti záchranné jednotky – hasičov, zdravotníkov i štátnu políciu. Hasiči sa dostali do bytu na druhom nadzemnom podlaží pomocou rebríka cez balkónové okno, ktoré bolo pootvorené. Pani našli ležať na posteli pri vedomí. Následne do bytu vstúpili zdravotníci, ktorí sa o ňu už postarali.

V minulom týždni riešili hliadky mestskej polície aj 12 osôb za porušenie zákazu vychádzania. Tri priestupky doriešili blokovou pokutou a zvyšných 9 napomenutím.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!