Zisťujeme záujem o kompostéry

4. 5. 2022

Mesto Trenčín plánuje v tomto roku zakúpiť približne päťsto kompostovacích zásobníkov pre obyvateľov rodinných domov. Dostanú ich bezplatne, s cieľom podporiť ich snahu o triedenie biologicky rozložiteľných odpadov.

Kompostovacie zásobníky plánuje mesto zakúpiť za peniaze z účelovo viazaného príspevku, ktorý by sme mali dostať v júni z Environmentálneho fondu.

„Predbežne uvažujeme o kompostéri v objeme približne 600 litrov so životnosťou minimálne 15 rokov,“ hovorí Zuzana Čachová z útvaru životného prostredia. „V tomto období môžu ľudia, ktorí majú oň záujem, vyplniť záväznú registráciu na prevzatie kompostéra. Prvým 500 registrovaným žiadateľom by malo byť vyhovené. V prípade väčšieho záujmu by sme v tejto aktivite pokračovali v ďalších rokoch.“

Registrácia je možná len pre rodinné domy s tým, že kompostér môže získať len obyvateľ, ktorý je poplatníkom za komunálny odpad a nádoba bude umiestnená výlučne na jeho adrese.

Dôležité je pripomenúť, že prevzatie kompostéra nebude náhradou za plnenie povinnosti platiť za komunálny odpad.

Ak teda máte záujem bezplatne získať do záhrady rodinného domu kompostér a ste poplatníkom za komunálny odpad, vyplňte záväznú registráciu na www.trencin.sk/komposter.

V prípade otázok, volajte v pracovných dňoch na 032/6504 418. Ďakujeme za vašu zodpovednosť v triedení odpadu.

kompost

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!