Zimný štadión je už pod správou mesta

4. 10. 2011

Mesto Trenčín v sobotu 1. októbra prebralo zimný štadión na Sihoti opätovne do svojej správy. Stalo sa tak po výpovedi a následnej dohode medzi mestom Trenčín a vedením HK Dukla a.s. Pod mesto zároveň prešlo desať zamestnancov štadióna, šesť ľadárov a štyria strojníci. Za správcu štadióna bol vymenovaný Robert Buchel.  „Prevádzka na základe memoranda prešla plynule pod našu správu,“ povedal primátor Richard Rybníček.


Hlavným dôvodom vziať štadión do svojej správy mesto odôvodnilo tým, že nik doposiaľ nevedel s určitosťou povedať, koľko vlastne prevádzka štadióna stojí. Tiež sa podľa viacerých vyjadrení zo strany vedenia Dukly zdal bez požadovanej polmiliónovej dotácie na prevádzku štadióna ohrozený začiatok sezóny trenčianskych hokejistov. „Sme zároveň presvedčení, že štadión dokážeme prevádzkovať efektívnejšie. Pred nami je však problém so zastaranými technológiami, s ktorými sa musíme vysporiadať. Prvoradou je výmena kondenzačnej časti chladenia, ktorá je najväčším odberateľom energií,“ uviedol Rybníček.


Buchel spresnil, že zariadenie zbytočne plytvá množstvom elektriny. „Spôsobila to dlhoročná ignorancia problému, preto musíme konať. Chceme zefektívniť kondenzačnú časť, čím znížime náklady na prevádzku štadióna. Tieto práce by sme chceli vykonať do budúcej sezóny,“ priblížil Buchel. Rybníček k tomu uviedol, že návštevníci štadióna preto nemôžu v najbližšej dobe očakávať investície zo strany mesta do interiéru, ktorý by skrášlil súčasný stav domáceho stánku Dukly Trenčín. „Prvoradé sú technológie. Nielen pre šetrenie, ale hlavne pre plynulosť prevádzky a jej bezpečnosť.“


Súčasťou odovzdania štadióna je aj uzatvorenie nájomných zmlúv medzi mestom a HK Dukla na prenájom ľadu, reklamných plôch, či kancelárií. „Na túto sezónu sme ponúkli ľad za euro, z reklamných plôch má mesto dostať len symbolickú sumu. Administratívne priestory chceme prenajať za komerčnú sumu. Do konca týždňa, prípadne začiatkom budúceho nás čaká rokovanie s predstaviteľmi Dukly o ich pripomienkach k zmluvám. Verím, že sa dohodneme a Dukla bude môcť v pokoji hrať tak dobre odštartovanú sezónu,“ dodal Rybníček.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!