Zbierka pomôže nevidiacim vrátiť sa do života

18. 9. 2014

Už počas nasledujúcej stredy 24. septembra budú dobrovoľníci zbierky Biela pastelka aj v uliciach Trenčína. Oblečení v tričkách s nápisom Biela pastelka budú mať pri sebe zapečatenú pokladničku.


Za príspevok do verejnej zbierky, ktorej cieľom je pomôcť nevidiacim a slabozrakým ľuďom, odmenia darcov spinkou v tvare pastelky. Zbierku organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska od roku 2002. V nedávnom hodnotení na webovom portáli verejnezbierky.sk dosiahla výborný výsledok, keď ju nezávislí odborníci z tretieho sektora zaradili medzi najdôveryhodnejšie zbierky na Slovensku.


Jej cieľom je pomôcť ľuďom s ťažkým zrakovým postihnutím viesť plnohodnotný život, v ktorom môžu študovať, pracovať, športovať, založiť si rodinu. Vďaka príspevkom môžu odborníci bezplatne pomáhať nevidiacim a slabozrakým pri výbere pomôcok, učiť ich čítať a písať Braillovo písmo, chôdzu s bielou palicou či pracovať na počítači, ktorý hovorí.


Ľuďom so zrakovým postihnutím na celom Slovensku môžu pomáhať aj priamo u nich doma. Zbierka sa koná pod záštitou Mariána Geišberga. Všetky informácie o zbierke sú na www.bielapastelka.sk. Pomôcť sa dá aj poslaním SMS s ľubovoľným textom v hodnote dve eurá na číslo 820 v sieti všetkých mobilných operátorov alebo vkladom na účet číslo 4030016212/3100 až do konca roka. 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!