Zbierka Bicykel do každej rodiny má za sebou prvé dni

11. 2. 2020

Počas prvých deviatich dní ľudia priniesli do OC MAX v Trenčíne 28 bicyklov, z nich bolo 13 detských, plus 9 kolobežiek a 8 odrážadiel. Zbierka trvá do 23. februára 2020.

Mať bicykel je túžbou každého dieťaťa. Je bežné, že počas svojho detstva ich vystrieda niekoľko. Ak máte aj vy doma nepotrebný bicykel, kolobežku či trojkolku a neviete, čo s nimi, môžete ich priniesť do MAXu a prispieť na dobrú vec v rámci charitatívnej zbierky Chceme bicykel do každej rodiny. Dopravné prostriedky môžu byť pre deti i pre dospelých.

Záštitu nad celým projektom má Mesto Trenčín. Zbierka je realizovaná v spolupráci s občianskym združením Trenčiansky Naivný Bikesharing. O revíziu a renováciu bicyklov sa stará spoločnosť LIBERTY TRADE.

Cieľom projektu je podporiť voľnočasové a športové aktivity sociálne slabších rodín formou zabezpečenia zrenovovaných bicyklov alebo iných, bezmotorových vozidiel. Rodiny, ktoré nemajú dostatok prostriedkov, tak získajú možnosť tráviť voľný čas aktívne, ale najmä spolu.

Prečo práve bicykle? Pravidelný pohyb, predovšetkým ten na čerstvom vzduchu, prináša množstvo známych výhod. Okrem pozitívnych účinkov na fyzickú i duševnú stránku človeka je šport skvelým prostriedkom na vytváranie nových priateľstiev a stmeľovanie rodín – čo je nesmierne dôležité pre rodiny, ktoré sa nachádzajú v ťažkých životných situáciách.

Zberné miesto nájdete na prízemí OC Max, vedľa predajne Pepco – v pondelok až piatok od 15.00 do 20.00 a počas víkendov od 10.00 do 20.00 hodiny. Za každý darovaný bicykel ďakujeme!

bicykel do rodiny

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!