Zažite kúsok Francúzska opäť v Trenčíne

15. 11. 2022

Príďte si oddýchnuť do kina. Kúsok Francúzska k nám prichádza prostredníctvom francúzskej kinematografie. Festival francúzskych filmov sa začína už najbližší piatok 18. novembra 2022.

Festival francúzskych filmov je jediný festival na Slovensku, ktorý sa dramaturgiou zameriava výhradne na francúzske filmy. Počas 6 dní si vďaka nemu budete môcť v Artkine Metro od 18. do 23. novembra pozrieť 14 filmov.

Hlavnými organizátormi sú partnerské mestá Trenčín a Cran-Gevrier v spolupráci s občianskym združením LampArt.

„Snažili sme sa zostaviť pestrú kolekciu filmov, ktorá reprezentuje súčasnú francúzsku kinematografiu a reflektuje aktuálne problémy francúzskej spoločnosti,“ hovorí Branislav Hollý z OZ LampArt.

Takmer polovica z filmov bola ocenená na renomovaných filmových festivaloch a film „Stratené ilúzie“ získal spolu 7 Cézarov. Veľmi aktuálnej téme sa venuje aj jediný starší film zaradený do tohtoročného programu. Film „Nenávisť“ získal v roku 1995 na festivale v Cannes cenu za najlepšiu réžiu a stále prináša veľmi silný odkaz.

„Vzhľadom na náročnú aktuálnu dobu sme do tohtoročného programu pre odľahčenie zaradili aj tri francúzske komédie, ktoré divákov určite pobavia. Najmenším divákom sú určené dva poučné animované filmy Cez hranicu a Nezlomná, obidva so slovenským dabingom,“ dodáva B. Hollý.

Na film Čo sme komu všetci urobili? je vstup voľný, na všetky ostatné filmy je vstupné 6 €, členovia FK 4 €, študenti, seniori a ZŤP 5 €. Predpredaj sa začína 30 minút pred každým predstavením.

Prezrite si celú ponuku festivalu

plagát Festival francúzskych filmov

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!