Zasadalo nové zastupiteľstvo, primátor a poslanci zložili sľub

21. 12. 2006

          Poslanci mestského zastupiteľstva v Trenčíne, ktorí uspeli v nedávnych komunálnych voľbách, sa dnes spolu so staronovým primátorom Branislavom CELLEROM (SDKÚ-DS) zišli v priestoroch mestského úradu na ustanovujúcom zasadnutí.


          B. Celler a následne zastupitelia, medzi ktorými figurovalo 11 „nováčikov“, zložili slávnostný sľub. Keďže v zastupiteľstve sa doposiaľ neutvorila žiadna koalícia, ktorá by mala väčšinu, v programe nebol návrh na vymenovanie viceprimátora a dlhodobo uvoľneného poslanca. Klub poslancov za KDH, nominantka volebnej koalície Smer-SD a ĽS-HZDS Marta Bláhová a bývalý známy hokejový brankár Eduard Hartmann, ktorý háji záujmy SNS, požiadali, aby nefigurovali medzi sobášiacimi poslancami a zastupiteľstvo im vyhovelo.


          V 25 člennom mestskom zastupiteľstve v Trenčíne získala ĽS-HZDS sedem mandátov, Smer-SD a SDKÚ-DS po päť, KDH má štyroch poslancov, traja sú nezávislí a jeden hlas v zastupiteľstve má SNS.+ Do mestského zastupiteľstva občania zvolili aj bývalého známeho hokejového brankára Eduarda Hartmanna (na snímke vpravo).

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!