Záplavová zóna pri trenčianskych stavidlách získa novú tvár

7. 6. 2006

          Záplavová zóna pri trenčianskych stavidlách získa novú tvár, na trvalo neudržiavanom priestranstve v mestskej časti Noviny vzniknú udržiavané ohniská, športová a oddychová zóna.


          Na mieste sa nachádzalo viacero nelegálnych skládok odpadu. Považská odpadová spoločnosť (POS) zo záplavovej zóny do konca mája odviezla 27,5 tony rôzneho odpadu, k vyčisteniu prispeli aj žiaci trenčianskych škôl a miestny rybársky zväz, ktorý vyzbierali a separovali dokopy 1 200 kilogramov odpadu.


          O územie v záplavovej zóne sa stará Povodie Váhu, pozemky patria urbariátu Biskupice, jeho členovia s úpravou pozemkov súhlasili. V zóne sa robia základné úpravy ako kosenie a orezávanie kríkov. Územie bude pripravené 12. júna, následne mestský záhradný architekt spraví štúdiu využitia územia. Mali by tam byť vytvorené tri regulované ohniská a celý priestor poslúži občanom na šport a oddych, v letných mesiacoch napríklad na opaľovanie.+ Snímka z mája tohto roku ukazuje rozdiel medzi pokosenou a na kosbu ešte čakajúcou plochou.+ Víťazstvo prírody nad bezohľadnosťou, tak by sa dala nazvať táto snímka. Len zopár metrov od jednej z bývalých malých nelegálnych skládok hniezdi bažantia rodinka, ktorá sa čo nevidieť rozrastie… 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!