Začnú sa práce na súvislej oprave ulice Jána Derku

17. 8. 2018

Trenčiansky samosprávny kraj začne v utorok 21. augusta 2018 s rekonštrukciou komunikácie na ulici J. Derku. Ide o cestu III. triedy, ktorá patrí do ich správy. Dohoda medzi primátorom a županom sa naplnila.

ul. J. Derku obnovia

Vozovku s dĺžkou 553 metrov vyfrézujú, vyrovnajú povrch a položia naň asfaltový koberec. Práce by mali za priaznivého počasia trvať 8 dní. Podľa informácií Veroniky Rezákovej z kancelárie predsedu TSK, náklady na rekonštrukciu sú takmer 45 tisíc eur. Od utorka 21. augusta sa začnú na ulici J. Derku prípravné práce pred frézovaním. Zhotoviteľom rekonštrukcie je spoločnosť Strabag, ktorá vzišla z verejnej súťaže vyhlásenej TSK.

„Ulica J. Derku bola v pláne aj minulý rok, no kvôli jednému obstarávaniu sa to dalo až tento rok,“ povedal na brífingu novinárom predseda TSK Jaroslav Baška.

„Som rád, že sa naplnila dohoda medzi mnou a predsedom TSK a táto cesta sa dostala do balíka obnovy väčšieho množstva komunikácií v správe TSK. Súťaž bola vypísaná už pred rokom, trvala síce dlhšie, ale podarilo sa,“ povedal primátor Richard Rybníček. „V rámci mestských investícií začneme začiatkom septembra na konci ulice Jána Derku pri Fiate budovať priechod pre chodcov aj s jeho nasvietením. Ten je tam z pohľadu bezpečnosti nevyhnutný.“

bude nový priechod pri Fiate

Vodiči, počas prác na ul. J. Derku buďte opatrní a pozorní!

„Nakoľko ulica je úzka, prosíme obyvateľov, aby boli v období jej rekonštrukcie opatrní a akceptovali dopravné značenie,“ povedal Radovan Karkuš, poverený riadením Správy ciest TSK.

Upozornil, že v krátkych časových úsekoch môže byť ulica neprejazdná. Pôjde najmä o čas frézovania a pokládky nového asfaltového povrchu, no obyvatelia budú mať prístup k svojim domom.

 

 

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!