Začína sa 25. ročník festivalu Pri trenčianskej bráne

16. 9. 2011

Tradičnými remeslami a kultúrnym programom od dnes opäť ožíva námestie pod Trenčianskym hradom na už 25. ročníku tradičného mestského festivalu Pri trenčianskej bráne. Popri programe nebudú chýbať ani ukážky ľudových remesiel, grilované špeciality, tradičný jarmočný burčiak, či víno.


 


Program začína dnes o 16:00 vystúpením detského folklórneho súboru Radosť a folklórneho súbory Nezábudky. V piatok vystúpi aj folklórny súbor Mladosť. V sobotu na návštevníkov Mierového námestia čaká divadlo Dunajka, tanečné skupiny Aura, Goonies, Korzo, SWT a Ishtar, country skupiny Daily a Maryland. Nasleduje program detských folklórnych súborov a program Vitajte pri trenčianskej bráne s folklórnymi súbormi Družba, Senior klub Družba, Trenčan, Nadšenci, Kopaničiar z Myjavy a Vršatec z Dubnice nad Váhom. 


V sprievodnom programe sme pre návštevníkov pripravili jarmok ľudových remesiel, pastierske hry pre deti, heligonkárov z Prietrže, Klub výtvarníkov Arte relax pri Dome kultúry v Ilave, tvorivé dielne pre deti, maľovanie na tvár, či vozenie na koňoch.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!