Začiatok basketbalovej sezóny klope na dvere

1. 10. 2009

Už o niekoľko dní sa rozbehne 1. liga v basketbale mužov, po extralige druhá najvyššia celorepubliková súťaž. Svoje zastúpenie v nej budú mať aj Trenčania, ktorí sa predstavia v skupine Západ. Basketbalisti miestneho klubu Štadión už netrpezlivo očakávajú svoj premiérový sezónny zápas. Na domácej palubovke v sobotu 3. októbra o 18.00 hod. privítajú súpera z Trnavy.


Dvadsať víťazných zápasov po sebe v uplynulej sezóne katapultovalo Trenčanov o ligu vyššie. Čakajú ich kvalitnejší súperi, na ktorých sa treba zodpovedne prichystať.


Do predsezónnej prípravy sa všetci pustili s veľkou chuťou, hoci letné výbehy nie sú medzi športovcami príliš obľúbené. Urastených športovcov bolo možné počas augusta vídať na Brezine, kde naberali kondíciu. „Všetci sme sa tešili na herné tréningy v telocvični. Prvé zoznamovanie sa s loptou, ako takmer vždy, bolo tragikomické. Každým ďalším tréningom sa koordinácia práce s loptou zlepšovala a v súčasnosti si s ňou už všetci ´tykáme´,“ priblížil letnú prípravu Tomáš Vavro, so 467 dosiahnutými bodmi najlepší strelec Trenčanov v uplynulej sezóne.


V priebehu leta sa niektorí chalani z mužstva zúčastnili na streetbalových turnajoch. Úspešní boli predovšetkým v Prahe na Václavskom námestí, kde obsadili 4. miesto. Trenčianski streetbalisti sa presadili aj individuálne, keď Rastislava Mrázika vyhlásili za najlepšie smečujúceho hráča.


Pred štartom nového ročníka


Ešte pred nastávajúcou sezónou sa hráči finančne skladali, aby ju mohli bez problémov odohrať. Neprestajne hľadajú sponzorov, ktorí by dokázali finančne pokryť výdavky na dresy, prenájom haly, cestovanie na zápasy či odmeny rozhodcom. Ciele do novej sezóny si basketbalisti dali vysoké – hrať aspoň tak dobre ako v tej uplynulej. Prvoligový tím bude zložený prevažne z trenčianskych odchovancov a hráčov, ktorí si úspešne počínali v minulom ligovom ročníku.


V rámci prípravy absolvovali trenčianski basketbalisti víkendový turnaj v neďalekom Uherskom Brode. Klub Štadión Trenčín sa ako jediný zahraničný účastník po dvoch tesných jednobodových prehrách v základnej skupine umiestnil na konečnej piatej priečke.


Basketbalisti sa chcú podieľať aj na výchove svojich nasledovníkov. „Na niektorých základných školách rozbiehame prípravku detí, ktoré navštevujú 5. 7. ročník. Veríme, že deti osloví basketbal v školách natoľko, aby sme mohli do súťaže opäť prihlásiť nejakú mládežnícku kategóriu,“ vyjadril presvedčenie T. Vavro.


Súperi Trenčanov na domácej palubovke v Mestskej športovej hale: 3. 10. 2009 Trnava, 7. 11. 2009 MBK Pezinok B, 8. 11. 2009 Inter Bratislava B, 21. 11. 2009 MBK Karlovka Prír. BA, 22. 11. 2009 BSC Bratislava, 5. 12. 2009 ŠKP Bratislava, 6. 12. 2009 Iskra Petržalka.


Začiatky zápasov sú predbežne nahlásené na 18.00 hod., v sobotu a v nedeľu o 10.30 hod.


Bodka trénera Andreja Trnku:


„Sám som plný očakávania, aká bude úroveň I. ligy. Ak by všetko išlo ideálne, radi by sme boli v prvej polovici tabuľky, čo však určite nebude jednoduché. Našou snahou je hrať moderný agresívny basketbal. Zároveň všetkým priaznivcom, ktorých týmto srdečne pozývame na naše zápasy, chceme ukázať veľké trenčianske srdce a skvelý kolektív.“


 

Volejbalová extraliga v Trenčíne!


Trenčianski priaznivci volejbalu už nemusia chodiť na extraligu do Púchova či Nového Mesta nad Váhom. V sezóne 2009/2010 bude mať svoje zastúpenie v najvyššej mužskej súťaži aj naše krajské mesto. V prvom kole, ktoré sa odohrá 3. októbra, privítajú Trenčania pod vysokou sieťou súpera zo Svidníka. Zápas v Mestskej športovej hale na Sihoti sa začne o 19.00 hod.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!