Začali stavať nový most

16. 3. 2012

Trenčania sa po 13 rokoch dočkali. 12.marca sa reálne začala výstavba druhého cestného mosta. Dokončený bude na jeseň v roku 2014. Táto stavba je jednou z najväčších investícií Slovenskej správy ciest v celej histórii.


Nový most v Trenčíne postaví Združenie ZIPP-Strabag za vysúťaženú cenu približne 36 miliónov eur. Predpokladané stavebné náklady pritom boli 86 miliónov eur. Výstavba mosta je z 85 percent hradená z fondov Európskej únie.


Trenčín s Prešovom sú dve mestá, ktoré majú najhoršiu dopravnú situáciu v rámci celého Slovenska. „Aj preto sme veľmi radi, že sa v Trenčíne začali stavebné práce. Táto investícia pozostáva z viacerých mostných objektov a mimoúrovňových križovatiek,“ uviedol generálny riaditeľ Slovenskej správy ciest, a.s. Pavol Pavlásek, ktorý pripustil ukončenie stavby aj v skoršom termíne. „Pokiaľ bude priaznivé počasie, predpokladám, že by sme mohli byť hotoví už v apríli 2014.“


Proces plánovania výstavby nového mosta začal už pred trinástimi rokmi. Aj preto primátor Richard Rybníček označil začiatok výstavby mosta za historický moment pre všetkých Trenčanov. „Keď sme poklepávali kameň, mnohí to považovali za marketingový ťah. Ale dnes je výstavba realitou, takže Trenčín bude mať v roku 2014 druhý cestný most,“ konštatoval R.Rybníček, ktorý zároveň poďakoval všetkým zainteresovaným a nápomocným k naplneniu jedného z najväčších očakávaní obyvateľov krajského mesta.


„So Slovenskou správou ciest dnes už riešime aj pokračovanie tejto stavby, ďalšiu etapu juhovýchodného obchvatu, ktorý by z 90 % mal vyriešiť katastrofálnu situáciu v centre mesta,“ – doplnil trenčiansky primátor. Zároveň vyjadril presvedčenie, že zmena vládnych predstaviteľov túto stavbu žiadnym spôsobom neovplyvní. „Toto nie je o politike, ale o  verejnom záujme a o potrebách Slovenska a obyvateľov mesta Trenčín.“


Nový cestný most má stáť približne dva kilometre južne od súčasného. Stane sa aj diaľničným privádzačom na najväčšie trenčianske sídlisko Juh, povedie do rozširujúcej sa nákupnej zóny na výpadovke smerom na Prievidzu alebo Brno. Most bude zároveň 1.etapou juhovýchodného obchvatu mesta.


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!