Začali sa Trenčianske historické slávnosti

26. 7. 2011

V pondelok 25. júla sa na Mierovom námestí začali Trenčianske historické slávnosti. Otvoril ich rímsky cisár Marcus Aurelius v spoločnosti primátora Trenčína Richarda Rybníčka a predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Pavla Sedláčka.


Námestie bude až do piatku opäť dýchať historickou atmosférou a život v centre mesta sa vráti do čias vlády panovníka Matúša Čáka Trenčianskeho, ale aj do čias gladiátorskych súbojov. „Pri svojich potulkách sa pripravte na stretnutie so sokoliarmi, žonglérmi, šermiarmi a jazdcami na koňoch. Zažite atmosféru jarmoku historických remeselníkov a obchodníkov, ochutnajte dobovú kuchyňu, pozrite si divadlo, vypočujte hudbu, staňte sa súčasťou doby plnej radosti a dobrej zábavy,“ pozývajú organizátori slávnosti zo skupiny historického šermu Wagus.


Trenčianske historické slávnosti sa končia v piatok a cez víkend sa na Trenčianskom hrade začínajú už 18. Hradné slávnosti. Prostredníctvom divadelníkov sa návštevníci hradu presunú do doby kopijníkov, šermiarov, koniarov, žonglérov a tanečníc, ktorí vystúpia na Hornom nádvorí Trenčianskeho hradu. Tešiť sa môžu na delostrelectvo, lukostreľbu, rytierske turnaje, starú hudbu, dobré jedlo a pitie v priestoroch dvorany Trenčianskeho hradu. Na deti čakajú chvíle plné dobrodružstiev, dobové súťaže, jazda na koni, strieľanie z luku, kuše a ďalších palných zbraní. Slávnosti vyvrcholia ohňovou show s ohňostrojom.


Program historických aj hradných slávností nájdete » tu.


 
Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!