Začala sa výstavba novej letnej plavárne na Ostrove

27. 11. 2009


Mesiac po podpísaní zmluvy mesta s víťazným staviteľom novej letnej plavárne sa na Ostrove rozbehli stavebné práce. Spoločnosť VOD-EKO sa zároveň zaviazala postaviť plaváreň o 979 884 eur lacnejšie, ako bol pôvodný odhad vychádzajúci z projektovej dokumentácie.


Aj vďaka priaznivému novembrovému počasiu nabrali stavebné práce od začiatku dynamické tempo. „Začali sme vykopaním základov strojovní pod oddychovým a detským bazénom. Ak vydrží počasie, v priebehu niekoľkých dní by sme mali do nich nalievať betón. Kým nezačne mrznúť, budeme sa snažiť urobiť čo najviac,“ povedal technicko–výrobný riaditeľ staviteľskej spoločnosti Ján Masár. Hoci by mal dodávateľ na základe zmluvy postaviť plaváreň do 12 mesiacov, práce by mohli byť dokončené už v lete. Verejnosť sa v nej však možno ešte budúcu sezónu kúpať nebude. „Aj keby sa nám podarilo samotnú stavbu do začiatku letnej sezóny dokončiť, bude potrebné upraviť aj okolie. A vypestovať kvalitný trávnik si vyžaduje čas,“ zdôrazňuje Masár. Ak by brány novej letnej plavárne zostali na budúcu letnú sezónu ešte zatvorené, Trenčania o možnosť kúpania s výhľadom na hrad určite neprídu. Mesto Trenčín sa spolu so Železnicami SR rozhodlo do otvorenia novej plavárne ponechať verejnosti k dispozícii súčasnú plaváreň.


Výstavba novej letnej plavárne na Ostrove bude mesto stáť 5,1 milióna eur, čo je o 16,1 percenta menej oproti pôvodnému odhadu. „Tlak núti ísť dodávateľov nižšie, a tak je paradoxom, že budeme mať vďaka kríze plaváreň takmer o 30 miliónov korún lacnejšiu, ako sme predpokladali,“ povedal na margo výslednej ceny stavebných prác primátor Branislav Celler.


Časť potrebných prostriedkov mesto získalo predajom objektov starej letnej plavárne, zostatok doplní predajom pozemkov v novej časti nábrežia. „Na Ostrove chceme vytvoriť miesto na oddych a športové vyžitie. Som presvedčený, že nová, modernejšia a väčšia plaváreň bude impulzom pre ďalší rozvoj tejto rekreačnej zóny, a tiež jedným z dôvodov, pre ktoré sem budú ľudia radi prichádzať,“ dodal primátor.


Kapacita novej letnej plavárne bude o 25 % väčšia, ako je kapacita tej súčasnej. Dominantou bude toboganová veža so šmykľavkami. Okrem dopadového bazénu a plaveckého bazénu bude návštevníkom k dispozícii zážitkový bazén s viacerými vodnými atrakciami pre dospelých a nebude chýbať ani samostatný bazén s atrakciami pre deti. Súčasťou hlavnej budovy plavárne budú miestnosť pre zdravotnú službu a personál, kabínkové prezliekarne, hygienické priestory s WC a sprchami. Na ľavom brehu Váhu, pri krytej plavárni, bude rozšírené súčasné parkovisko a nové parkovacie miesta vzniknú aj priamo pri plavárni. Spolu pribudne 200 nových miest na parkovanie. Priamo pred plavárňou bude priestor pre 120 bicyklov.


(Informácie na voľné použitie)


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!