Začal sa 15. ročník výstavy ELO SYS

13. 10. 2009

Pätnásty ročník podujatia ELO SYS slávnostne otvorili za účasti prezidenta  Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča v utorok 13. októbra na trenčianskom výstavisku. Medzinárodný veľtrh elektrotechniky, elektroniky a energetiky prilákal do Trenčína takmer 300 domácich a zahraničných vystavovateľov.


Odbornej a laickej verejnosti sa na celkovej ploche 12 300 m² predstavia firmy z krajín V4, Rakúska, Švajčiarska, Taiwanu, Francúzska, Veľkej Británie, Nemecka, Chorvátska či Bosny a Hercegoviny.


Slávnostné otvorenie výstavy si nenechal ujsť ani primátor mesta Trenčín Branislav Celler, ktorý pri tejto príležitosti  prítomným povedal: „Vítam vás v meste Trenčín. Dnes je situácia v perle Považia úplne iná ako pred pätnástimi rokmi. Tradičný odevný priemysel takmer neexistuje, nahradilo ho práve elektrotechnické odvetvie. Som presvedčený, že je to aj vďaka výstave ELO SYS, ktorá dnes otvára svoje brány už po jubilejný 15. raz. Verím, že do mesta sa nám podarí priniesť ďalšiu veľkú investíciu, o ktorej sa v poslednom čase hovorí, čím by sa ešte zvýšil podiel tohto druhu priemyslu v našom regióne. Prajem vám, aby ste boli s pobytom v Trenčíne spokojní.“


Aj v tomto roku prevzalo záštitu nad veľtrhom ELO SYS Ministerstvo hospodárstva SR. „Odborníkom sme zaslali rekordné množstvo – viac ako 15 000 obchodníckych pozvánok. Museli sme objednať ich dotlač,“ informoval Emil Dobiáš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ výstaviska Expo Center.


Na návštevníkov čaká niekoľko sprievodných podujatí. Už počas prvého dňa veľtrhu sa odovzdávali ceny v kategórii Unikát roka 2009 a Najlepšia expozícia veľtrhu.


Brány výstaviska sa roztvoria každý deň o 9.00 hod. V utorok bude otvorené do 16.30 hod., v stredu a štvrtok do 17.00 hod.  Výstava ELO SYS v areáli Pod Sokolicami sa skončí v piatok 16. októbra o 15.00 hod.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!