Začal festival francúzskych filmov

19. 11. 2010Festival francúzskych filmov slávnostne otvorila snímka Už dávno ťa milujem, ktorú premietli 18. novembra v Posádkovom klube.


Ďalších jedenásť celovečerných filmov si môžu diváci pozrieť do 24. novembra v ArtKine Metro na Mierovom námestí. Medzi nimi bude aj životopisná dráma Gainsbourg či Agnesine pláže, experiment z dielne režisérky Agnes Varda.


Festival francúzskych filmov je jediný na Slovensku, ktorý propaguje čisto francúzsku kinematografiu. V poradí ôsmy ročník organizuje mesto Trenčín a jeho družobné francúzske mesto Cran-Gevrier v spolupráci s Francúzskym inštitútom v Bratislave a Slovenským filmovým ústavom.


Spolupráca medzi mestami trvá už dlho, jej súčasťou je organizovanie vzájomných festivalov. Ten tohtoročný budú dopĺňať sprievodné podujatia ako koncerty, výstavy, vystúpenia, vernisáže či workshopy. Vstup na ne je zdarma.


Počas predchádzajúcich siedmich ročníkov Festivalu francúzskych filmov v Trenčíne si takmer 18 000 divákov pozrelo na 133 predstaveniach celkovo 88 filmov. Trenčín pritom navštívilo takmer 160 reprezentantov mesta Cran-Gevrier, francúzskej ambasády na Slovensku, rôznych združení a umelcov. Okrem filmov k nám Francúzi doviezli 11 výstav, projekcie videofilmov a animovaných filmov či predstavenia divadelných a hudobných skupín.


Kompletný program festivalu nájdete na www.trencin.sk/fff.


/SITA/


Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu  porušením autorského zákona. 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!