Výstavba novej letnej plavárne sa môže začať

16. 10. 2009

Mesto už pozná víťazného staviteľa novej letnej plavárne. Tento týždeň mesto podpísalo zmluvu s dodávateľom, následne boli podľa zákonom stanovených podmienok informácie zaslané na zverejnenie Úradu pre verejné obstarávanie. Do šiestich dní od ich uverejnenia vo Vestníku verejného obstarávania (www.uvo.gov.sk)  môže víťaza mesto zverejniť. Stavenisko bude dodávateľovi odovzdané do 30 dní od podpisu zmluvy.


Kapacita novej letnej plavárne na Ostrove bude o štvrtinu väčšia, ako je kapacita tej účasnej. Dominantou bude toboganová veža so šmykľavkami. Okrem dopadového bazénu a plaveckého bazénu bude návštevníkom k dispozícii zážitkový bazén s viacerými vodnými atrakciami pre dospelých a nebude chýbať ani samostatný bazén s atrakciami pre deti. Súčasťou hlavnej budovy plavárne bude miestnosť pre zdravotnú službu a personál, kabínkové prezliekarne, hygienické priestory s WC a sprchami.


Na ľavom brehu Váhu, pri krytej plavárni, bude rozšírené súčasné parkovisko a nové parkovacie miesta vzniknú aj priamo pri plavárni. Celkovo pribudne 200 nových miest na parkovanie. Priamo pred plavárňou bude priestor pre zhruba 120 bicyklov.


Mesto Trenčín aj Železnice Slovenskej republiky na základe vzájomnej dohody ubezpečujú verejnosť, že o možnosť kúpania sa s výhľadom na hrad v žiadnom prípade neprídu. Ak by do nastávajúcej letnej sezóny nová letná plaváreň otvorená nebola, mesto bude mať k dispozícii súčasnú.


(Informácie na voľné použitie.)


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!